Тото Волф се изненада от темпото на Мерцедес

Тото Волф се изненада от темпото на Мерцедес
Източник: БГНЕС

Ръководителят на Мерцедес Тото Волф заяви, че е изненадан от преднината, с която Сребърните стрели спечелиха днешната квалификация за Гран При на Австралия, с която стартира сезонът във Формула 1

Победата в нея беше за Джордж Ръсел, който изпревари с 0.293 секунди своя съотборник Андреа Кими Антонели, а Исак Хаджар, който ще стартира трети, остана на цели 0.785 от Ръсел. След квалификацията Волф обясни, че Мерцедес са крили част от своето реално темпо по време на предсезонната подготовка и тренировките в Мелбърн, но не чак толкова, колкото беше разликата в квалификацията.

„Радвам се, че тези граунд ефект коли вече ги няма и отново можем да правим това, в което сме най-добри. Облекчен съм за усилията, които всички положиха в Англия.

„Механиците днес свършиха страхотна работа. Колата (на Антонели) изглеждаше като Лего, което е хвърлено на земята буквално два часа преди квалификацията. Пет минути преди нейното начало аз им казах, че няма да успеят, но тогава Макс (Верстапен) излетя и това ни даде нужните минути, за да изкараме колата на пистата.

„Всички ще кажа, че ние сме крили нашето темпо, но това няма как да стане, защото иначе няма да знаеш къде се намира колата. Дали на моменти сме карали с 10 или повече килограма гориво в колата? Може би да. Но ние все още нямаме нужните познания за тези коли, за да си позволим умишлено да караме по-тежки, така че ние сме изненадани от разликата, но аз го приемам“, обясни Волф.

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.

Ново силно състезание и точки за Никола Цолов в Унгария (ВИДЕО)

Никола Цолов записа ново силно представяне във Формула 2, като завърши на седмо място в основното състезание от уикенда за Гран при на Унгария на пистата „Хунгароринг“ и добави ценни точки към актива си.

Леклер: Объркахме настройките на колата

Шарл Леклер с Ферари остана трети в квалификацията за Гран При на Унгария и обясни, че в нито един момент не е можел да съперничи на съотборника си Люис Хамилтън

Хамилтън: Бяхме най-бързи, но изпуснахме полпозишъна

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън остана втори в квалификацията за Гран При на Унгария, на 12 хилядни от секундата зад Ландо Норис