Байерн разсипа Дармщат с 5:2 като гост и показа, че навлиза в ритъм (ВИДЕО)

Баварците можеха да вкарат и повече на противника си

Байерн Мюнхен постигна още един убедителен успех в Бундеслигата, след като в двубой от 26-ия кръг баварците победиха Дармат с 5:2 като гост. Попаденията за отбора на Томас Тухел бяха дело на Хари Кейн, Серж Гнабри и Джамал Мусиала на два пъти. За домакините точен бе Тим Скарке.

Дармщат изненадващо поведе в резултата в 28-ата минута. Матиас Хонсак центрира в наказателното поле, а там Тим Скарке не остави шансове на Мануел Нойер с удар в долния ляв ъгъл.

Само осем минути по-късно Джамал Мусиала възстанови паритета, след като отблизо прати топката в мрежата, след като получи от Хари Кейн.

В първата минута на добавеното време Кейн отбеляза 31-ия си гол за сезона. Англичанинът засече центриране и вкара след удар с глава.

В 64-ата минута Мусиала отбеляза второто си попадение в срещата. Той показа уникална техника и буквално мина през цялата защита на домакините, за да отбележи успокоителния гол за Байерн.

10 минути след това Мусиала се отчете и с прекрасна асистенция. Той изведе Серж Гнабри, който с левия крак прати топката в десния ъгъл.

В 78-ата минута Мусиала можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му срещна напречната греда.

Две минути преди изтичането на редовното време Дармщад имаше възможност да стигне до втори гол. Изстрелът на Себастиан Полтер нацели десния страничен стълб.

В 93-ата минута Байерн отбеляза пети гол, след като Матис Тел се разписа.

В продължението домакините стигнаха до второ попадение. След хубава отборна атака Оскар Вилхемсон прати топката в мрежата след изстрел в левия ъгъл.

ОБЗОР

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)