Рангелов пропусна да накаже турския шампион Бурсаспор

Борусия остава непобеден в контролите след 1:1 с Бурса

Борусия Дортмунд и турския шампион Бурсаспор завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна в туристическия град Щегерсбах в Австрия. Нападателят на Борусия Димитър Рангелов влезе в игра за тима си в началото на второто полуврем, докато Димитър Иванков бе освободил титулярното си място на вратата на турския шампион.

Двата тима си размениха по един гол през двете части на срещата, която се игра при 30-градусова жега в източноавстрийското градче. Високите температури оказаха по-лошо влияние върху играчите на Борусия, които се озоваха в ролята на догонващ в края на първото полувреме. Деветката на Бурса Иълдъръм полчуи точен пас в малкото наказателно поле и с глава откри за 1:0, а това извади на показ гнева на Юрген Клоп. Наставникът на Дортмунд не спираше да вика „Играйте футбол!” от страничната линия.

След почивката Борусия увеличи темпото и имаше няколко добри възможности за гол. Изравнителното попадение за немския тим отбеляза Марсел Шмелцер в 76-ата минута с точен нископласиран удар от пряксвободен удар, с който направи безпомощен вратаря Явуз. В последната минута на мача Димитър Рангелов можеше да грабне четвъртата победа за Борусия, но той бе отказан от турски бранител, който се намеси в последния момент и попречи на нападателя да стреля към вратата.
Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)