Слабак спря победния поход на Байерн в Бундеслигата, пропадането на Шалке 04 продължава (ОБЗОР)

Вижте резултатите от деня

Байерн (Мюнхен) не успя да продължи победния си поход и след 5-ия кръг на германската Бундеслига.

Това стана факт, след като селекцията на Нико Ковач стигна само до равенство 1:1 срещу Аугсбург на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. Попадението за домакините отбеляза Ариен Робен, който се разписа малко след началото на второто полувреме.

Изглеждаше, че баварците ще се поздравят с очакван успех, но в 86-ата минута Феликс Готце смълча по-голямата част от привържениците на стадиона, с което попречи на Байерн да стигне до пета поредна победа в шампионата.

Най-зле за момента изглежда положението в Шалке 04, чието пропадане продължава. Тимът от Гелзенкирхен е твърдо на последното място, все още без спечелена точка, след като и днес загуби с 0:1 визитата си на Фрайбург. Победният гол за домакините вкара Нидерлехнер в 52-ата минута.

В същото време Хофенхайм и Вердер Бремен постигнаха победи с по 3:1, съответно срещу Хановер като гост и Херта у дома.

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)