Нерви, отменен гол, греда и 0:0 белязаха дебюта на Лудогорец в „А” група (видео+снимки)

„Орлите” не можаха да бият Локомотив (Пловдив) в Каварна, Александров и Колев с травми

Най-шумният отбор на родния трансферен пазар през това лято – Лудогорец (Разград), дебютира с равенство при първото си участие в „А” група. В първия кръг от новия шампионат, „орлите” завършиха 0:0 с тима на Локомотив (Пловдив), в мач игран на стадиона в Каварна. Причината за това новакът в групата на майсторите да домакинства в Каварна е ремонтът на техния стадион в Разград.

Като цяло мачът бе доста изнервен, като реферът Станислав Тодоров показа цели 7 жълти картона, а домакините дадоха и две жертви – Тодор Колев и Михаил Александров напуснаха терена контузени.

Срещата бе белязана и от скандално отменен гол на Здравко Лазаров в 65-ата минута, когато страничният рефер свири засада на Електричката. На повторенията обаче се видя, че капитанът на „смърфовете” е в чиста позиция, а Базил де Карвальо е в положение на пасивна засада.

Двубоят започна с натиск на домакините и опасен шут на Марселиньо, който обаче бе спасен от Лучини. В 29-ата минута капитанът на „орлите” – Тодор Колев, стреля коварно с десния крак от дистанция, ала стражът на „смърфовете” отново се на място и спаси.

Така дойде 31-ата минута, когато Тодор Колев пропусна и най-голямата възможност за символичните домакини за първото полувреме. Тогава той засече центриране отляво, Лучини спаси, а при добавката на Колев вратарят на Локомотив отново показа страхотен рефлекс и запази вратата си суха.

След това положение темпото на игра спадна значително и до края на полувремето зрителите на стадиона в Каварна не видяха повече интересни ситуации. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част бе много по-динамична от първата, като в нея зачестиха острите единоборства по целия терен, както и жълтите картони на съдията Станислав Тодоров. В 50-ата минута Станислав Генчев шутира силно с десния крак извън пределите на наказателното поле, но Лучини пак показа добър рефлекс и спаси.

След първите 10 минути на второто полувреме обаче, „смърфовете” натиснаха своя съперник и създадоха някои хубави възможностите пред вратата на „орлите”. Първо Голубович спаси удар на Лазаров от фаул, а след това стражът на Лудогорец се намеси авторитетно и след далечен изстрел на Драги Коцев.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Здравко Лазаров засече с глава центриране отляво и изведе „железничарите” напред, но попадението бе отменено заради засада. На повторенията обаче се видя, че Базил де Карвальо е в пасивна засада, но Електричката е в редовно положение за отбелязване на гол.

След отмененото попадение двата отбора се захапаха в центъра на терена, а единоборствата станаха още по-остри. В 77-ата минута Димо Атанасов шутира опасно към вратата на Лучини, но за негово нещастие кълбото срещна лявата греда на Локомотив.

В последните минути на срещата гостите сътвориха още няколко хубави възможности за гол. Първо Лазаров центрира коварно от фаул и Голубович трябваше да избива в корнер, а впоследствие изстрел на Златински по диагонала премина критично близо до вратата на Лудогорец.

До края на мача обаче, зрителите не видяха попадения и така Лудогорец и Локомотив (Пловдив) започнаха новия сезон в „А” група с нулево реми.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен