За минути: Славия обърна Локо Сф в дербито (ВИДЕО)

Кристиан Добрев герой за „белите“

Славия спечели с 2:1 малкото столично дерби срещу Локомотив (София), след като стигна до обрат в домакинството си от 9-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

„Белите“ изоставаха с 0:1 до почивката, но след нея Кристиан Добрев вкара 2 гола за по-малко от 15 минути и така им донесе успеха.

Иначе Божидар Кацаров откри резултата още в 9-ата минута на стадиона в квартал „Овча купел“, но в крайна сметка Локо Сф трябваше да се примири с поражението и остана с 12 точки в актива си.

Славия пък събра 15, макар да има с 2 мача по-малко от „железничарите“.Те започнаха срещата по най-добрия начин и се разписаха още преди да е изтекла 10-ата минута.

Това стана след корнер, при който Божидар Кацаров бе оставен непокрит в пеналта и стреля с глава, а въпреки опита на Ертан Томбак да изчисти топката, тя спря в мрежата.

Така Локомотив поведе, а в 20-ата минута можеше и да удвои аванса си, тъй като Антонио Вутов опита майсторско прехвърляне от центъра, ала Светослав Вуцов спаси.

Неговият колега на другата врата Александър Любенов пък трябваше да се намесва решително в 31-ата минута, когато Галин Иванов отне топката и веднага я насочи към ъгъла, но стражът бе на своя пост.

Малко преди паузата отново капитанът на „белите“ отне и този път подаде към Тони Тасев, чийто удар обаче не бе на ниво.

Така гостите се оттеглиха с минимален аванс на почивката. Скоро след нея обаче го загубиха.

Пет минути след началото на второто полувреме Ертан Томбак изведе Кристиан Добре в наказателното поле и той с премерен удар изравни – 1:1.

Скоро след това обратът стана факт. В 64-ата минута Тони Тасев получи отляво, напредна добре и центрира към далечната греда, където Добрев бе оставен непокрит, за да вкара с глава – 2:1.

Впоследствие гостите опитаха да отговорят, но защитата на Славия бе добре подредена и не допусна попадение, за да вземат домакините пълния комплект от точки.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
0:1 Божидар Кацаров (9)
1:1 Кристиан Добрев (50)
2:1 Кристиан Добрев (64)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (к), 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов;

Треньор: Златомир Загорчич;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров, 21. Камен Хаджиев, 26. Красимир Милошев (к), 33. Алан Диас, 13. Даниел Рапосо, 11. Карлос Франса, 8. Симеон Славчев, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 4. Мики Орачев;

Треньор: Станислав Генчев.