Милан пак обърна Интер и оглави Серия А (ВИДЕО)

Шампионите спечелиха с 3:2, Рафа Леао с 2 гола и асистенция

Милан постигна втора последователна шампионатна победа над градския си съперник Интер след обрат.

Този път „росонерите“ се наложиха с 3:2 като домакини в дербито от 5-ия кръг на Серия А.

През февруари те спечелиха с 2:1 като гости като тогава и двете попадения бяха дело на Оливие Жиру.

Сега нападателят също се разписа, но в герой за Милан се превърна Рафаел Леао.

Той вкара 2 гола и асистира на френския таран, за да може тимът му да вземе трите точки.

Иначе Марсело Брозович откри резултата още в 21-ата минута, а в 67-ата резервата Един Джеко оформи крайното 3:2.

След него италианските шампиони оглавиха временното класиране с 11 точки от 5 мача, докато Интер остана с 9 в своя актив и заема 5-ата позиция.

Двата гранда от Милано изиграха зрелищен мач, който остави без дъх зрителите, изпълнили "Сан Сиро" и милионите пред телевизионните екрани.

Интер поведе в резултата с гол на Марсело Брозович в 21-а минута, но само седем по-късно звездата на Милан Рафаел Леао изравни с мощен шут по диагонала след асистенция на Сандро Тонали.

Оливие Жиру направи пълен обрата за Милан с втори гол за тима в 54-а минута. Французинът засече от движение топката в мрежата след подаване на Леао. Шест минути по-късно ролите се размениха: Жиру свали топката с глава за Леао, който финтира двама от Интер и вкара топката в мрежата зад Ханданович.

Точно когато изглеждаше, че интригата в мача е приключила, току-що влезлият в игра Един Джеко вкара гол в 67-а минута и Интер получи импулс в следващите минути в търсене на изравнително попадение.

Натискът на "нерадзурите" се засили, но Джеко, Лаутаро Мартинес и Хакан Чалханоглу пропусна да вкарат и да донесат точка за Интер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Бенасер, Тонали, Месиас, Де Кетеларе, Леао, Жиру;

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Дармиан, Мартинес, Корея;

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел