ПСЖ с трудна победа над Троа, Меси отново блесна (ВИДЕО)

Аржентинецът се представи силно и допринесе за успеха

Пари Сен Жермен спечели домакинството си на Троа с 4:3, но тимът на Бруно Ирле създаде доста проблеми на шампиона на Франция. Гостите на два пъти повеждаха на “Парк де Пренс” с голове на Мама Балде в третата и 52-аат минута. Карлос Солер изравни през първото полувреме, а след почивката Лионел Меси демонстрира класата си.

Аржентинецът изравни за 2:2 след страхотен удар от далечно разстояние. След това той изведе Неймар сам срещу вратаря с великолепно подаване и бразилецът се разписа. Килиан Мбапе вкара от дузпа за 4:2, но 4 минути преди края резервата Анте Палаверса върна интригата в мача.

Отборът на Кристоф Галтие записа осма победа в последните си девет мача в Лига 1 и е на върха с аванс от пет точки пред втория Ланс.