Юве най-после ликува в „Дерби д‘Италия“ (ВИДЕО)

Интер загуби с 0:2 в Торино

Ювентус взе частичен реванш от Интер за трите последователни загуби в различни турнири през тази година.

„Старата госпожа“ спечели „Дерби д‘Италия“ от 13-ия кръг на италианската Серия А след 2:0 и попадения през второто полувреме.

Те бяха дело на Адирен Рабио (52) и на младока Николо Фаджоли (85) след асистенции на сърбина Филип Костич.

Така Юве постигна четвърти пореден успех в Калчото и вече има 25 точки, изоставайки с 2 от четвъртия Аталанта и третия Лацио.

Интер пък остана с 24 пункта на 7-ата позиция във временното класиране.

Вечерта се превърна в още по-радостна за „черно-белите“, след като Федерико Киеза влезе в игра в Серия А за първи път от месец януари.

Първата част на „Алианц Стейдиъм“ не предполагаше такъв развой, тъй като гостите от Милано имаха далеч повече възможности за гол.
Четири минути бяха необходими за първата опасна ситуация. Лаутаро се възползва от една свалена с глава топка, но от точката на дузпата не можа да уцели вратата. Чалханоглу също пробва късмета си отдалеч, но Шчесни бе позициониран перфектно. Торинци също стигнаха до шанс за гол - в 19-ата минута. Костич отправи марково центриране от ляво, а Бремер със сетни сили засече топката във въздуха, но трудно можеше да я насочи във вратата на Онана.

"Нерадзурите" реагираха и също създадоха чиста ситуация за гол, но от статично положение. На края на отклонената от корнера топка се оказа Джеко, но босненецът определено бе изненадан от рикошета и от около метър не успя да открие за гостите. Следващата опасност също бе на сметката на ломбардийци - Барела от въздуха пусна успореден на голлинията пас, а Дъмфрис засече на скорост, ала не бе точен. В следващото "черно-синьо" нападение Ачерби стреля от воле, но бранител на торинци самопожертвователно изби топката с глава на метри пред вратата. Интер започна по-добре и втората част. Чалханоглу стреля мощно от двайсетина метра, но Шчесни изби над напречната греда.

Юве изненадващо поведе в 52-ата минута. Костич се измъкна от опеката на Барела в собствената си половина и напредна стремглаво по левия фланг, стигайки до наказателното, откъдето прати ниско подаване, засечено от Рабио във вратата на Онана. „Старата госпожа“ нанесе решителният си удар в 85-ата минута. След скоростна контраатакта Анхел Ди Мария комбинира с Филип Костич по фланга, сърбинът се освободи от опеката на резервата Раул Беланова и центрира в пеналтерията на „нерадзурите“, където на втора греда Николо Фаджоли стреля, а топката рикошира в тялото на друг футболист, появил се от резервната скамейка Робин Госенс и се оплете в мрежата зад стража Онана.

Така Юве най-после ликува в дербито, което през 2022-ра загуби с продължения за Купата и за Суперкупата на Италия, както и с 0:1 за първенство през миналия сезон в Калчото.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 2:0
1:0 Адриен Рабио (52)
2:0 Николо Фаджоли (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ювентус: Войчех Шчесни, Данило, Бремер, Алекс Сандро, Хуан Куадрадо, Мануел Локатели, Николо Фаджоли, Адриен Рабио, Филип Костич, Фабио Мирети, Аркадиуш Милик

Треньор: Масимилиано Алегри

Интер: Андре Онана, Милан Шкринияр, Стефан де Фрай, Франческо Ачерби, Дензъл Дъмфрис, Николо Барела, Хенрих Мхитарян, Хакан Чалханоглу, Федерико Димарко, Лаутаро Мартинес, Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги.