Наполи потрепери в края, но записа 11-та победа в Серия А (ВИДЕО)

Пертенопеите надвиха Удинезе с 3:2 на "Диего Марадона" в Неапол

Наполи постигна десета поредна победа в Серия А, след като се наложи с 3:2 при домакинството на Удинезе от 15-ия кръг на италианския шампионат. По този начин футболистите на Лучано Спалети продължават да доминират в първенството.

Наполи поведе с 1:0 в 15-ата минута, когато Елиф Елмас центрира в наказателното поле на Удинезе, където Виктор Осимен засече топката и я прати във вратата на Марко Силвестри.

Жерар Деулофеу получи контузия и бе сменен в 26-ата минута от Айзък Съксес.

Наполи удвои своята преднина в 31-ата минута, когато Ървинг Лосано асистира за попадението на Пьотр Желински.

Наполи поведе с 3:0 в 58-ата минута, когато Андре Франк Замбо-Ангиса подаде към Елиф Елмас, който бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Удинезе и не остави никакви шансове на Марко Силвестри, пращайки топката във вратата му.

Удинезе намали своя пасив в 79-ата минута, когато Илия Несторовски с удар от границата на наказателното поле на Наполи вкара топката във вратата на Алекс Мерет.

„Фриуланите“ вкараха втори гол в 82-ата минута чрез Лазар Самарджич.

Все пак Наполи успя да съхрани аванса си до края на мача и да стигне до тринадесета победа от началото на сезона.

Наполи е лидер в класирането с 41 точки, а Удинезе е осми с 24 точки.