Рома и Торино не се победиха в екшън мач (ВИДЕО)

Моуриньо беснее и бе изгонен в края на срещата

Рома и Торино не се победиха в страхотен трилър на „Олимпико“, който завърши 1:1 в мач от 15-ия кръг на Серия А. Головете в мача бяха дело на Карол Линети за „биковете“ и Неманя Матич за „вълците“. По този начин тимът на Жозе Моуриньо, който бе изгонен в края на срещата, вече трети пореден мач няма успех в първенството. С поделянето на точките Рома остава на 7-о място с 27 точки, докато Торино е 9-и с 21.

На „Стадио Олимпико“ гостите трябваше да удържат натиска на Рома в първите минути. В средата на първото полувреме се стигна до дискусионна ситуация, при която Самуеле Ричи докосна топката с ръка, но след преразглеждани с ВАР, съдията Антонио Рапуано прецени, че няма основания да отсъжда дузпа.

Рома така и не можа да материализира положенията си и Торино нанесе своя удар. Това се случи десет минути след началото на второто полувреме, когато Уелфред Синго центрира добре от фланга. В наказателното поле Карол Линети изпревари защитата на домакините и с глава отблизо простреля Руи Патрисио.

В следващите минути Рома се хвърли в атака в търсене на изравняване.

В 78-ата минута Николо Дзаниоло се измъкна от опеката на защитник на „биковете“ и стреля към долния ляв ъгъл, но Ваня Милинкович-Савич бе заел добра позиция и спаси.

Недоволен от видяното на терена, треньорът на Рома Жозе Моуриньо си изкара нервите, показвайки неспортсменско поведение извън терена, за което получи червен картон.

В добавеното време на мача драмата стана пълна. В 91-ата минута кофи Джиджи фаулира Пауло Дибала и бе отсъдена дузпа. От бялата точка обаче, Андреа Белоти не успя да вкара на бившия си тим, нацелвайки напречната греда. При добавката обаче, Неманя Матич прати топката в мрежата за 1:1 в 94-ата минута.

В другиге мачове от Серия А, които се играха по същото време, Монца победи Салернитана у дома с 3:0, а Специя надви Верона като гост с 2:1. За Монца и Верона неизползвани резерви останаха българските национали Валентин Антов и Петко Христов.