Варна ДКС стартира пролетния дял срещу ЦСКА

Столичанки имат известно предимство, тъй като вече изиграха 2 мача

След дълга пауза с двубоите от 8-ия кръг на редовния сезон се подновява първенството в женската волейболна Демакс лига.

В една от най-интересните срещи отбора на Варна ДКС приема в зала Младост тази събота, от 16 часа, състава на ЦСКА от който загуби на старта на шампионата с 0-3 гейма.

Подмладеният варненски тим тренира усилено в морската столица и ръководството на клуба очаква още по добро представяне през втория полусезон.

Столичанки имат известно предимство, тъй като вече изиграха два мача миналата седмица от турнира за Купата на България, където отстъпиха на финала.

Останалите срещи от този кръг са Казанлък – Славия, Левски – Хектор и пловдивския сблъсък между шампионките от Марица и новака Марица 2022.

Във временното класиране убедителен лидер е Марица с пълен актив от 21 т, следван от ЦСКА с 15, Казанлък с 14, Славия с 13, Левски с 11, Варна ДКС с 6, Хектор с 3 и Марица 2022 само с 1 точка.

Двубоят между Варна ДКС и ЦСКА ще бъде излъчен на живо в ефира на националния спортен канал b1b.box.

Попов: Среброто не е утеха