Етър би с 2:0 дубъла на Лудогорец в Разград (ВИДЕО)

Вижте коментара на треньора Емо Луканов

Етър завърши с победа контролите, като се наложи в Разград с 2:0 над втория отбор на Лудогорец.

След загубата в първата проверка в Габрово „виолетовите“ записаха силна серия от 4 победи - над Сливен, Етър II, Литекс и Лудогорец II и едно реми с Черно море във Варна.

Мачът започна равностойно и с двуостра игра. Още в първата минута домакините имаха добра ситуация, а етърци на свой ред направиха няколко опасни атаки по фланговете. Лудогорец можеше да открие резултата след центриране от статично положение, когато последва удар с глава в напречната греда. На свой ред етърци също можеха да поведат в 28-ата минута - Алехандро надбяга бранител и излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина до гредата.

Двуострият мач продължи, като и двата тима създаваха възможности. Нов удар на Алехандро мина над гредата, а след удар на лудогорци топката бе избита от голлинията. В 43-ата минута Евгений Илиев бе намерен пред наказателното поле, напредна и с диагонален удар откри резултата за „болярите“ – 0:1. Веднага след това домакините също имаха положение, но не успяха.

В 52-рата минута резултатът бе удвоен. Алехандро бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. От бялата точка влезлият след почивката Дани Младенов бе точен за 0:2. До края вече положенията не бяха много и нови голове не паднаха, а в игра влязоха всички юноши на етърци.

„Много съм доволен от проверката. Най-важното е, че запазихме всички без контузии, осигурихме на основните играчи 80 минути игрова обстановка. Времето и теренът бяха отлични, можеше да бием и по-изразително. Завършихме подготвителния период по добър начин. Започнахме го лошо, но го завършваме добре и дано положителната атмосфера и обстановка продължат и за мача с Монтана. Самите резултати в контролите нямат значение, аз си подготвям отбора за първия мач. Не съм го подготвял нито за контролата в Габрово, нито за контролите с Черно море или Лудогорец. Както виждате, играчите от втория отбор и юношите тренират с нас, дори 6-7 деца от набор 2005/2006 г. Пускам ги без никакво притеснение. Но ние готвим отбора си за мача с Монтана. Мартин Моран и Хавиер Бетегон тренират индивидуално, ще продължат и днес и утре, докато съберем отбора за първия официален мач“, коментира след успеха треньорът на Етър Емануил Луканов.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен