Спортист (Своге) надви дубъла на Славия

С 3:1 в контрола

Втородивизионният Спортист (Своге) победи дублиращия тим на Славия с 3:1 в контролна среща, която се игра на изкуствения терен на стадион "Славия" в София. И трите гола за гостите от Своге паднаха преди почивката.

Още в 4-ата минута точен бе Илия Русинов, който се възползва от отбита от вратаря топка след удар на Георги Николов. Две минути по-късно можеха да вкарат и втори гол, след като Лукас Мартинс даде успореден пас към наказателното поле, Георги Николов стреля, но стражът на домакините спаси.

В 20-ата минута резултатът стана 2:0, като Павлин Чиликов с крак мушна топката след изпълнение на ъглов удар.  2 минути по-късно Ангел Бастунов отне топката от защитата на "белите", подаде към Георги Николов, който шутира, но в аут. Нов пропуск от изключително чисто положение направи Лукас Мартинс, останал абсолютно сам в наказателното поле. Владимир Семерджиев вкара третия гол в 38-ата минута с тупалка извън наказателното поле.

Въпреки направените промени от Петър Колев, свогенци продължиха да доминират и след почивката. Много силно се включи новото попълнение Панайот Пасков. В 53-ата минута Петър Вуцов можеше да се разпише, но вратарят на Славия спаси. Съвсем накрая пък Владимир Сиромахов можеше да вкара и четвърти гол, но стреля с глава в аут. Младите играчи на Славия върнаха едно попадение в 81-ата минута чрез крилото Стефан Трайков.

Славия II – Спортист (Своге) 1:3
Голмайстори: 0:1 Илия Русинов 4, 0:2 Павлин Чиликов 20, 0:3 Владимир Семерджиев 38, 1:3 Стефан Трайков 81

Състав на Спортист (Своге): Мартин Величков, Богдан Костов (46 – Симеон Чатов), Петър Вуцов, Павлин Чиликов (46 – Габриел Александров), Дилян Георгиев (46 – Владимир Сиромахов), Димитър Петров (71 – Филип Ангелов), Владимир Семерджиев (46 – Слав Петков), Александър Бастунов (46 – Панайот Пасков), Илия Русинов (46 – Аюб Тазути), Лукас Мартинс (46 – Йоан Маринов), Георги Николов (46 – Джовани Сантос, 71 – Кирил Янакиев).

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)