ОБЗОР: Шампионът Марица и ЦСКА с победи в НВЛ

Вижте резултати и класиране

Марица (Пловдив) победи като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:11, 25:13, 26:24) в двубой от 11-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс за жени. Двубоят се игра зала "Багира" в Казанлък.

Момичетата на Борислав Крачанов стартираха ударно двубоя и поведоха с 8:3, след което стигнаха до 16:8. В крайна сметка първият гейм завърши след 25:11.

Маричанки поведоха с 6:3 във втората част, след това с 16:8, а геймът приключи след 25:13.

В третия гейм Марица поведе с 8:4, Казанлък успя да изравни при 14:14, но шампионките успяха да измъкнат гейма с 26:24. С това те спечелиха и мача с категоричното 3:0 гейма.

За Марица най-резултатна стана Ива Дудова с 18 точки, 9 добави Добрина Христоскова, а с по 7 завършиха Виктория Коева и Мария Кривошийска. За Казанлък Волей най-резултатна стана Кристина Йорданова с 10 точки.

Шампионките са категорични лидери в класирането с 31 точки, а Казанлък Волей е на третото място с 22 точки.

По-рано през деня вторият ЦСКА надигра Марица 2022 с 3:0 (25:17, 26:24, 25:16) в зала "Васил Симов". ЦСКА спечели първия гейм на 17, а във втория Марица 2022 затрудни максимално домакините си. Гостите от Пловдив поведоха с цели седем точки при 19:12, но "червените" направиха две серии от по три безответни точки и намалиха на 18:20. Марица 2022 отново отбеляза за 21:18, но следващите шест точки бяха за домакините и ЦСКА поведе с 24:21. Пловдивчанките също се върнаха и изравниха след три поредни точки, но "червените" отбелязаха последните две в гейма за 26:24. В третия гейм ЦСКА спечели на 16 и по този начин добави три точки в актива си.