Волфсбург се завърна към победите с успех над Щутгарт (ВИДЕО)

Омар Мармуш бе автор на попадението

Волфсбург се завърна към победите в Бундеслигата, след като надделя с 1:0 над Щутгарт като гост в двубой от 25-ия кръг.

Омар Мармуш отбеляза единственото попадение през втората част. За тима на Нико Ковач това бе четвърти пореден мач без поражение.

С успеха „вълците“ се изкачиха до седмата позиция във временното класиране. За Щутгарт, който остава на предпоследно място, това бе трета загуба в последните четири срещи.

Двата отбора не сътвориха почти нищо запомнящо се през първата част.

Единствената добра ситуация бе в 16-ата минута, когато Фабиан Бредлов се намеси добре, за да избие хубав удар на Якуб Камински към далечния ъгъл. В 56-ата минута гостите поведоха с гол на бившия играч на Щутгарт Омар Мармуш.

Домакините оставиха много пространство на египтянина, който тръгна от централната зона, напредна и стреля от 25 метра, пращайки топката в левия ъгъл – 0:1. В 65-ата минута гол на Паредес бе отменен заради засада, но и без това попадение „вълците“ взеха трите точки.

Домакините владееха повече топката до края, но така и не успяха да създадат чисти положения. За Волфсбург това бе едва втори успех в последните осем мача на отбора в първенството.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)