Трима българи са на четвъртфинал в Пазарджик

Симон Антони Иванов, Габриел Донев и Илиян Радулов се класираха за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир за мъже на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Държавният шампион на открито за 2022 година Илиян Радулов направи обрат и се наложи с 1:6, 6:1, 6:2 над Влад Андрей Данку (Румъния). Срещата продължи 89 минути. Така 17-годишният Радулов се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал на турнир за мъже. За място на полуфиналите Илиян ще играе срещу №3 в схемата Алекс Кнаф от Люксембург.

Симон Антони Иванов, поставен под №4 в схемата, победи с 6:4, 6:4 Леонардо Роси от Италия. Срещата продължи 1 час и 52 минути. Българинът направи серия от четири поредни гейма от 2:4 до 6:4 в първия сет. Във втората част Иванов отново изостана с 2:4, но отново постигна серия от четири поредни гейма. На четвъртфиналите Иванов ще играе срещу Марко Мичели от Италия.

Габриел Донев изигра страхотен мач и елиминира със 6:4, 7:5 №1 в схемата Филип Кристиан Жану (Румъния). Срещата продължи 2 часа и 4 минути. Донев изоставаше с 2:4 във втория сет, но спечели пет от следващите шест гейма. На четвъртфиналите Донев ще играе срещу поставения под номер 8 Денис Клок (Русия).

Клок победи във втория кръг Александър Василев с 6:2, 6:3. 16-годишният Василев имаше преднина от 3:1 във втория сет, но загуби следващите пет гейма. Вчера Василев записа първа победа в състезание за мъже от веригата на Световната федерация (ITF).