Сензацията Зюдтирол се доближава до Серия А (ВИДЕО)

Зюдтирол продължава да изумява всички футболни фенове и специалисти в Италия и е близо до историческо класиране в Серия “А”. Играчите, водени от Пиерпаоло Бисоли, които стигнаха до плейофите за влизане в италианския елит още в първата си година в Серия “Б”, стигнаха до победа с 1:0 над Бари в първия мач от полуфиналите.

Двубоят мина под знака на равностойната игра, като в 66-ата минута съдията не уважи претенциите на домакините от Зюдтирол за дузпа след като преразгледа спорната ситуация чрез системата VAR.

След това играчите на Бари натиснаха, но подобно на предходния плейоф Зюдтирол удари в заключителните минути, когато Матео Ровер в 92-ата минута засече центриране в наказателното поле и прати топката във вратата с удар с глава.

Реваншът между Бари и Зюдтирол и Бари е на 2 юни (петък) от 21:30 българско време. В другата 1/2-финална двойка ще играят отборите на Парма и Каляри, които ще се изправят в първия двубой в утрешния 30 май (вторник), а реваншът е на 3 юни (събота).