Бюджетът за Токио 2020 ще бъде съкратен заради публичното неодобрение

Бюджетът за Токио 2020 ще бъде съкратен заради публичното неодобрение

Сумата вероятно ще бъде намалена с 1/3 от общата

Бюджетът за организацията и провеждането на олимпиадата в Токио през 2020-а година ще бъде съкратен до 2 трилиона йени, които възлизат на около 18.2 милиарда долара, съобщава агенция Киодо.
 
Предварителните планове бяха бюджетът да бъде в рамките на 3 трилиона йени (29.5 милиарда долара), но те срещнаха широко публично неодобрение. Сред основните противници на идеята бяха първо от МОК, а след това и губернаторът на Токио - Юрико Коике, което по всяка вероятност ще доведе до съкращаването на сумата с близо 1/3 от общата.
 
Предполага се, че предварителният разчет ще бъде представен на съвещанието с високопоставени представители на МОК, които ще пристигнат в Япония на 29 ноември.
 
Въпреки твърденията на агенция Киодо обаче, организаторите не обявиха сумата от 2 трилиона йени в официалното си изявление: "Вече работим по организацията на срещата с МОК в края на ноември, като на нея ще представим плановете за съкращаване на бюджета. Надяваме се до края на годината да имаме готова първата версия на бюджета и са бъдат предвидени общите разходи за организацията".
 

В кандидатурата на Токио, представена пред МОК през 2013 година, разходите бяха вписани в рамките на 734 милиарда йени - близо една трета от сумата, предвидена след съкращаването на бюджета. 

Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната