Един от вицепрезидентите на ФИФА се отказа от Инфантино

Един от вицепрезидентите на ФИФА се отказа от Инфантино

Вижте подробности

Един от вицепрезидентите на ФИФА оттегли подкрепата си от изпадналия в затруднение президент на световната футболна централа Джани Инфантино, заявявайки, че "неочакваното уволнение" на Кевин Ламур е било "капката, която преля чашата".

Позицията на французина Ламур като главен оперативен директор стана несъстоятелна, след като миналия месец той се разграничи от висшето ръководство на ФИФА и излезе с остро изявление, критикуващо Инфантино заради вече отхвърления му план за допускане на частни инвестиции в световните първенства.

В писмо, видяно от АФП, вицепрезидентът на ФИФА и член на съвета Шандор Чани от Унгария заявява, че Инфантино е "изгубил доверието, което преди това му гласувах".

"Убеждението ми, че сте способен да продължите да ръководите ФИФА успешно и ефективно в съответствие с общите ценности, които преди това бяха в основата на нашето сътрудничество, е подкопано“, казва Чани, милиардер, бизнесмен, банкер и ръководител на Унгарската футболна федерация, в писмото, изпратено до Инфантино във вторник.

В писмото се цитират "редица спорни решения“ около тазгодишното Световно първенство, включително информация, че Инфантино е работил „по планове за възлагане на състезанията на ФИФА на външни изпълнители и предаването им в ръцете на външни страни“.

„Капката, която преля чашата, беше неочакваното уволнение на Кевин Ламур“, се казва в него, като се добавя, че то „сочи сериозни недостатъци в професионалната преценка, етичните стандарти и лидерството“.

Във вторник вицепрезидентът на европейската футболна централа УЕФА Лора Макалистър заяви, че уволнението на Ламур от ФИФА изпраща „дълбоко обезпокоително послание към всички нас, които се стремим към промяна“.

Председателят на БОК Весела Лечева и кметът на Враца Калин Каменов подписаха договор за IX Национален младежки олимпийски спортен фестивал

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева и кметът на Враца Калин Каменов подписаха днес договор за провеждането на IX Национален младежки олимпийски спортен фестивал

Асоциацията на българските футболисти проведе среща с капитаните на професионалните клубове

Срещата бе за теми, които пряко засягат професията

БОК проведе среща в Лос Анджелис за Олимпийските игри

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет (БОК) Данаил Димов проведе среща с генералния консул на България в Лос Анджелис Бойко Христов.

Скандалът се разраства: УЕФА потвърди за раздяла със служителка

„Наясно сме с обвиненията и можем да потвърдим, че на въпросното лице е извършено обезщетение при напускане"

ФИФПро също скочи срещу президента на ФИФА

От ФИФПро заявиха, че Джани Инфантино злоупотребява с правомощията си като президент на ФИФА

Инфантино изкушава Мароко с финала на Мондиал 2030

Президентът на ФИФА в замяна очаква подкрепа