Германският олимпийски комитет поиска Русия да не участва на Олимпиадата

Германският олимпийски комитет поиска Русия да не участва на Олимпиадата

"На всеки човек и всяка институция, които не спазват антидопинговите правила, трябва да бъдат наложени драстични наказания"

Германският национален олимпийски комитет (НАДА) призова Русия да бъде извадена от участие на предстоящите олимпийски игри в Рио заради резултатите от доклада на Световната антидопингова агенция (УАДА), разкриващи масови злоупотреби с допинг в руския спорт.

Говорителката на Германския олимпийски комитет Андреа Гьотцман заяви:

"На всеки човек и всяка институция, които не спазват антидопинговите правила на УАДА, трябва да бъдат наложени драстични наказания, иначе от международно приетите правила няма никакъв смисъл."

Гьотцман добави, че в олимписйкия комитет намират разкритите факти за шокиращи и оставящи само една възможност за действие пред Международния олимпийски комитет (МОК):

"НАДА призовава МОК да направи така, че атлети от Русия да не бъдат допускани до Олимпиадата в Рио де Жанейро." Олимпийските игри в Рио ще се проведат между 5 и 21 август.

Весела Лечева се подписа на стената на олимпийците в МОК

Проведе разговор за Милано – Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон