Коста Рика поиска обяснение за допинг "тормоза" след мача с Италия

Коста Рика поиска обяснение за допинг "тормоза" след мача с Италия

Цели седем футболисти на "Тикос" са дали допинг проби след победата над "адзурите"

Футболната федерация на Коста Рика изпрати писмо до ФИФА, за да поиска обяснение защо толкова много национали на страната са били тествани за употребата на забранени вещества след мача от груповата фаза на Мондиал 2014 срещу Италия.

Седем играчи от Коста Рика бяха подложени на проби в петък след победата над четирикратните световни шампиони с 1:0.

"Вярваме, приемаме и се доверяваме на правилата на ФИФА срещу употребата на допинг.

Искаме обяснение защо толкова много наши футболисти са тествани за допинг. Създава се впечатление, че играчите на Коста Рика са употребявали забранени вещества", пише в писмото до ФИФА.

От световната футболна централа обясниха, че такива са процедурите при изследванията за употреба на допинг.

До момента по време на световното първенство са взети общо 736 проби за забранени вещества, а обикновено само по двама играчи от отбор са проверявани за допинг. 

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки

Спортният министър Иван Пешев се срещна с президента на Европейската федерация по айкидо

Двамата обсъдиха развитието и популяризирането на айкидо в България