Костадинова предлага на Лечева споразумение, тя не знае

Костадинова предлага на Лечева споразумение, тя не знае
Източник: БГНЕС

Днес има нова среща между спорещите коя е председател на БОК

Спорещите кой към момента е председател на Българския олимпийски комитете Стефка Костадинова и Весела Лечева имат среща днес. Непосредствено преди нея беше разпространено предложение от Костадинова за "Споразумение за олимпийско единство и институционална отговорност". 

"Очаквам да постигнем съгласие за съвместен преходен период на управление до решението на съда - крачка напред! Не знаем за такава декларация, чувам от вас. Явно сега ще ни запознаят", заяви Весела Лечева преди началото на срещата.

Ето целия текст на въпросното споразумението:

Споразумение за олимпийско единство и

институционална отговорност

Водени от дълбокото убеждение, че спортът принадлежи на всички, а олимпийският дух надхвърля лични състезания, ние – Стефка Костадинова и Весела Лечева – заявяваме своята обща отговорност пред спортистите, институциите и обществото.

В момент на разделение, избираме пътя на почтеността, разума и националния интерес.


Затова декларираме:

1.

Ще уважим окончателното решение на съда, независимо от резултата, като израз на върховенството на закона.

2.

Ще се въздържаме от лични нападки и действия, които рушат авторитета на БОК и създават напрежение сред спортните среди.

3.

Ще насърчим диалог и ще съдействаме за възстановяване на единството в олимпийското семейство, в името на бъдещето на българския спорт.

4.

Ще подкрепим създаването на независим съвет от утвърдени фигури в спорта, който да очертае път, който да продължи устойчивото управление и доверие.


Този документ не е договор между опоненти, а символ на вярата, че олимпийският идеал е по-голям от всеки от нас.
Подписваме не защото мислим еднакво, а защото искаме да служим на едно – България и нейния спорт.


Подписано в София, 23 април 2025 г.

 

Весела Лечева                                                                      Стефка Костадинова

Генералният секретар на БФ Борба проведе среща с посланика на Египет у нас

Инициативата е още една стъпка към засилване на международното присъствие на българската борба

Министър Иван Пешев награди тенисистите Иван Иванов и Александър Василев

За изключителното си постижение шампионът от „Уимбълдън“ ще получи премия от ММС

От синдиката на професионалните футболисти скочиха срещу Инфантино

Шефът на ФИФА взимал авторитарни решения

Весела Лечева поздрави  световните шампионки по волейбол и победителят в „Уимбълдън“ Иван Иванов

Председателят на БОК Весела Лечева изпрати поздравителни адреси до федерацията по волейбол и до федерацията по тенис.

Синдикатите на футболистите и ФИФА постигнаха договорка

Страните постигнаха споразумение за въвеждането на минимални стандарти за почиквка при натоварения календар

БФБорба публикува списък с нарушения, установени от проверка на ММС

Сред тях са злоупотреби с публични държавни средства и др.

Министър Пешев получи награда за реализацията на турнира „Санторелли Къп“

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев получи награда за принос към реализацията на международния турнир по хокей на трева за хора с интелектуални увреждания „Санторелли Къп“

Младите хора на България: Една вълнуваща седмица с вдъхновение, спорт и активно гражданско участие

Иновативен лагер събра младежи, спортни звезди и институции в Чепеларе под мотото „Промяната започва от мен“

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"