Кралев: Конвенцията „Маколин” трябва да бъде ратифицирана, за да вървим напред в битката с измамите в спорта

Кралев: Конвенцията „Маколин” трябва да бъде ратифицирана, за да вървим напред в битката с измамите в спорта

Това заяви министърът на младежта и спорта на международна конференция

Конвенцията „Маколин” трябва да бъде ратифицирана, за да вървим напред в битката с измамите в спорта. Това каза министърът на младежта и спорта Красен Кралев по време на конференция „Спортът за всички като средство за интеграция и мост между традиции и иновации“, предаде репортер на Агенция „Фокус“.

 

„Като председател на Съвета на ЕС България постави на дневен ред редица актуални проблеми в сектор „Спорт“. Убеден съм, че тяхното разрешаване ще бъде от полза на всички държави-членки. Една от нашите приоритетни теми е утвърждаването на европейските ценности чрез спорта, защото той сближава хората, улеснява интеграцията и помага за успешната превенция срещу насилието. Спортът може да служи като платформа за много процеси, които ще допринесат за сплотяването и просперитета на нашата европейска общност. Ние можем и трябва да разчитаме на огромната мощ на спорта, която ще ни улесни при приобщаването на нови държави, ще ни помогне в борбата с радикализацията и ще ускори реализирането на целите на ЕС“, каза още той.
 
Министър Кралев посочи, че за него като спортен министър борбата с допинга е лична кауза, за която ще работи и в бъдеще с всички сили. „Ще продължа да участвам и в търсенето на разумно решение на конфликта между Международната федерация по баскетбол и Евролигата. Това е проблем, който пряко и косвено засяга повечето страни-членки и който разрушава устоите на честната игра. По време на нашето председателство проведохме редица разговори за това, като с темата се ангажира лично и премиерът Бойко Борисов“, коментира още той и посочи, че искрено вярва, че резултатът от тези усилия ще дойде скоро.
 
„Искаме да запазим и предадем на следващите поколения изконните принципи на честната игра при равни условия за всички. Време е наистина за целенасочени и категорични действия, за да спрем използването на спорта за манипулация, корупция, пране на пари и незаконни печалби. Време е да се намери решение на ситуацията, в която е поставена Европа, и конвекцията „Маколин” да бъде ратифицирана, за да вървим напред в битката с измамите в спорта. Така че още веднъж апелирам за възобновяване на дебатите по конвенцията, която смятам за изключително необходима“, каза още министър Кралев.
 
Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната