Красен Кралев, кандидат за народен представител от ГЕРБ/СДС във Варна: С 200 процента ще увеличим средствата на спортните клубове при нов мандат

Красен Кралев, кандидат за народен представител от ГЕРБ/СДС във Варна: С 200 процента ще увеличим средствата на спортните клубове при нов мандат

За проблемите с ваксинацията в страната той коментира, че е катастрофално ниска, защото служебното правителство е пропуснало летните месеци

При нов мандат в програмата на ГЕРБ/СДС е заложено средствата за дейността на спортните клубове да бъдат увеличени с 200 на сто за целия период, каза вторият в листата за народни представители на коалицията във Варна и бивш спортен министър от кабинета "Борисов" Красен Кралев, цитиран от пресцентъра на предизборния щаб на формацията.

Той уточни, че програмата предвижда изграждането на 25 физкултурни салона годишно и на игрища в училищните дворове в страната. Неясно защо тя беше спряна сега от служебния кабинет на Радев, каза Кралев. Той посочи, че ГЕРБ/СДС планира реформа в държавните спортни училища, повишаване на квалификацията на треньорите, организиране на международни състезания от най-висок ранг.

За предстоящата зимна Олимпиада бившият спортен министър изрази надежда, че родните спортисти ще се представят достойно, както тези в Токио.

"Ще разчитаме, разбира се, най-вече на биатлона, където са най-големите ни успехи в последните години. Не трябва да се забравя и Алберт Попов, който се настани трайно в елита на ските, едно доста трудно постижение. Евгения Раданова се опитва да върне славата ни в шорттрека. Много ме радва и представянето на Александра Фейгин във фигурното пързаляне. Самото спечелване на квота в този спорт е невероятен успех", коментира Кралев.

На всички е ясно, че в зимните спортове с две пързалки и 200 километра писти няма как да дойдат успехите, допълни кандидатът за народен представител. Той припомни, че кабинетът на ГЕРБ е направил сериозни стъпки за подобряване на инфраструктурата и подчерта, че успехите идват след целенасочени усилия в продължение на години.

"Още след Олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 г. направихме анализ съвместно с федерациите къде имаме най-голям потенциал за развитие и най-големи шансове за медали. Тогава разработихме специална програма за развитие на женската борба, на женския бокс и женското кану, и вече при тях успехите не са епизиодични, а се говори за българска школа в женската борба и женския бокс", каза Кралев. По думите му художествената гимнастика е един от най-обгрижваните спортове у нас и резултатите са видими. И обобщи, че за него това е пътят към успеха - стъпка по стъпка, като се работи упорито, правят се инвестиции и се отстраняват проблемите.

За проблемите с ваксинацията в страната Кралев коментира, че е катастрофално ниска, защото служебното правителство е пропуснало летните месеци, които са най-удобни за провеждане на такава кампания. Според него заповедта за зеления Covid сертификат е дискриминационна. Задължително е за издаване на такъв да се признае и тестът за антитела, каза Кралев. Според него трябва да се разреши бързо и казусът на хората, за които не е препоръчително да се ваксинират. Комисията за защита от дискриминация вече препоръча на министъра на здравеопазването да преразгледа и прецизира заповедта си за зеления Covid сертификат.

Купуването и продаването на гласове са престъпления!

Министър Иван Пешев награди с парична премия световния шампион Ружди Ружди

Ружди триумфира на шампионата на планетата по лека атлетика за хора с увреждания в Индия

Заместник-министър Димитър Георгиев даде старт на „Маратон София 2025“

Близо 8000 души от 66 страни застанаха на старта на 42-рото издание на състезанието

Зам.-министър Петър Младенов: През последното десетилетие България инвестира над 50 милиона евро в младите хора.

„До 2029 г. си поставяме за цел да открием първия Балкански младежки център"

Весела Лечева: Надявам се нашите спортисти да бъдат подкрепени с по-голям бюджет

Председателят на БОК коментира триумфа на Карлос Насар

Весела Лечева: Големите успехи на българските спортисти контрастират ярко с петното, което бе хвърлено върху БОК

Карлос Насар постигна уникален успех, печелейки трета световна титла с нов световен рекорд.

Киселова към Насар: Продължавайте все така уверено да печелите битки

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова поздрави Карлос Насар за спечелването на трета световна титла на шампионата по вдигане на тежести във Фьорде, Норвегия, съобщиха от пресцентъра на парламента.

Министър Пешев поздрави Насар

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев поздрави Карлос Насар за спечелената трета поредна световна титла във вдигането на тежести в Норвегия.

УЕФА даде за пример България в борбата с дигиталната зависимост сред децата (ВИДЕО)

Във фокуса попадна Футболното училище на Ботев Пловдив, което бе посочено като  пример

БФС направи голямо дарение

Българският футболен съюз дари 100 000 лева на фондация „Слънчеви деца 2024“ и  каузата за интеграция в обществото на деца и младежи със специални потребности.