Красен Кралев: Варна е пример за работа с младежки неправителствени организации (СНИМКИ)

Красен Кралев: Варна е пример за работа с младежки неправителствени организации (СНИМКИ)

Министърът на младежта и спорта посети ХІ Национално младежко изложение в морската ни столица

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев посети ХІ Национално младежко изложение във Варна, организирано от дирекция „Образование и младежки дейности” в общината в подкрепа на титлата „Варна – Европейска младежка столица 2017”. На изложението младежки неправителствени организации представиха богата палитра от своята дейност. Красен Кралев се запозна с младежки международни, национални и дори локални инициативи, чието реализиране предстои, съобщават от пресцентъра на ММС.

Изложението е логически завършек на проведена преди това национална среща на тема „Младежки работник”. Младите хора споделиха с министър Кралев, че в Националния спецификатор на професиите има специалност „Младежки работник”, но не са посочени образователни изисквания, какъв трябва да бъде този млад човек. На срещата младежките организации, заедно с институции и експерти, са достигнали до общи изводи, на базата на които младежите имат амбицията да развият критерии и стандарти за работата на младежкия работник в България.



Младите хора споделиха с министър Красен Кралев положителни примери от своята дейност за комуникацията между община и младежки неправителствени организации във Варна, Перник и Стара Загора. Като добър пример те посочиха 7-годишното партньорство между община Варна и неправителствената организация „Младежко сдружение за мир и развитие на Балканите”, която е с пловдивска регистрация. Според тях Община Варна осъществява диалог с младежките организации в града за проблемите на младите хора и съвместно с тях се търси решението им. Общината и младежките организации работят в синхрон, което е най-ценното и добър пример за работещ младежки консултативен съвет.



Министър Кралев каза пред младите хора, че примерът на Варна може да се приложи във всички общини в България, като се създаде съответния механизъм за това. Кралев обеща и в бъдеще организационна подкрепа на Варна за Европейска младежка столица през 2017 година.



Младите хора споделиха още, че целта на националното изложение и срещата във Варна е не само да се осъществи партньорство между младежките организации, а обществеността да види какво представлява неправителствения сектор, защото за голяма част от хората той е непознат.



Форумът се организира от „Младежко сдружение за мир и развитие на Балканите” и община Варна в партньорство с Международна програма на херцога на Единбург – България и Националния младежки форум.

В рамките на форума бяха цитирани данни от последните европейски и национални доклади, според които ангажираните с младежка работа в България са под 1%. Този процент остава нисък, въпреки че средният за Европа е 9%.

Министър Пешев откри спортен комплекс в Крумово

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев откри новия спортен комплекс „Георги Богданов – Гачата“ в село Крумово.

Весела Лечева запозна БОК с новите решения и указания на МОК и ЕОК

МОК счита г-жа Весела Лечева за легитимно избран президент

Весела Лечева участва в среща на Националните олимпийски комитети в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева участва в среща на Националните олимпийски комитети, които имаха свои представители в рамките на събитието „Оlympism365 Summit: Sport for a Better World“.

Весела Лечева проведе среща в Лозана с президента на ЕОК

Весела Лечева проведе нови срещи във втория ден на Срещата на върха в Лозана.

По покана на МОК Весела Лечева ще участва в среща на върха в Лозана

В Лозана новоизбраният председател на БОК Весела Лечева ще има серия срещи в Олимпийския дом на МОК

Ботевград излъчи нов тото милионер – джакпотът в „6 от 42“ падна и донесе 1 141 204,50 лв.

Вижте подробности

България и Унгария подписаха Меморандум за сътрудничество в областта на спорта

Особено внимание се отделя на насърчаването на традиционни спортове, съвместни проекти в плуването, кану-каяка и хандбала, както и взаимна подкрепа в международни спортни форуми

ММС и УНСС подписаха споразумение за сътрудничество

Това партньорство е крачка напред в усилията ни да изградим по-силна връзка между образованието, науката и спорта

Министър Пешев награди златните медалисти от турнира по таекуондо „President’s Cup“

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди златните ни  медалисти от десетото юбилейно издание на престижния международен турнир по таекуондо „President’s Cup“.