Министър Глушков се срещна с вицепрезидента на Ръгби Европа Кристиан Дюля

Министър Глушков се срещна с вицепрезидента на Ръгби Европа Кристиан Дюля

Вижте подробности

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков проведе среща с вицепрезидента на Ръгби Европа Кристиан Дюля. Двамата обсъдиха състоянието на ръгбито в България и на Стария Континент, както и бъдещото му развитие.

Глушков отбеляза, че колективните спортове се радват на голяма популярност у нас и предизвикват сериозен интерес сред подрастващите. По думите му екипът на ММС ще работи за осигуряване на по-справедливо финансиране на федерациите, администриращи отборни спортове.

Вицепрезидентът на европейската централа Кристиан Дюля запозна министър Глушков с визията за развитие на ръгбито на Стария Континент. „Важно е нашата организация да работите с институциите, олимпийските комитети и училищата, за да може да достигне до повече хора“, подчерта Дюля.

На срещата с Георги Глушков присъстваха още президентът на БФРъгби Атанас Зафиров, генералният секретар Георги Маринкин, техническият директор Павел Велков и треньорът на националния отбор при мъже и U18 Цветостин Цветков. Те информираха министъра на младежта и спорта за прогреса на ръгбито в България и предизвикателствата пред, които е изправен спортът.

България има своя 149-ти тото милионер

Късметлията е от София и е участвал с пълно комбиниране по седем числа в четирите области на фиша

Обновеният стадион „Цоньо Василев“ в Шумен бе официално открит

Стадионът бе реновиран по Програма „Хеттрик“ на УЕФА

Иван Пешев: Видях приятелство в този волейболен отбор

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев изрази отново благодарността си към националния тим по волейбол след успеха на световното първенство.

Министър Иван Пешев ще пътува до Истанбул, за да посрещне волейболните национали

Министърът на младежта и спорта ще замине рано сутринта с правителствения самолет

Иван Пешев: Едно огромно браво на нашия национален отбор

Спортният министър Иван Пешев благодари на българския национален отбор по волейбол за силното представяне и спечеления сребърен медал на Световното първенство за мъже във Филипините

Тръмп: Ако смятам, че не е безопасно, ще местим мачове от Мондиал 2026

Не е ясно дали президентът на САЩ ще има такива правомощия от ФИФА

Весела Лечева: Велика победа!

„България показа световна класа и продължава да мечтае“, заяви председателят на БОК

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев направи първа копка за модернизацията на стадион „Белмекен“ в село Костенец

Ремонтните дейности на стадион "Белмекен“ в костенското село Костенец, Софийска област, започнаха днес

Спортният министър Иван Пешев отличи с плакет Мартин Чой

В началото на този месец мотоциклетистът спечели рекордната 34-а титла в кариерата си