Министър Кралев участва във валидирането на пощенска марка (СНИМКИ)

Министър Кралев участва във валидирането на пощенска марка (СНИМКИ)

"Очаквам с нетърпение Европейските игри в Баку"

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев, председателят на БОК Стефка Костадинова и заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Валери Борисов валидираха пощенско филателното издание „Първи Европейски игри Баку 2015“.

На пощенската марка са изобразени двама борци в схватка, оградени със стилизирани рисунки на представители на други успешни български спортове. Проектът е разработен от художника Илия Методиев.

„Очаквам с нетърпение Европейските игри в Баку. Това ще бъде едно интересно състезание с много сериозна конкуренция. Участват над 6300 спортисти, като за някои от спортовете това ще е и Европейско първенство, а за други ще е квалификация за Олимпиадата в Рио де Жанейро. 127 българи ще премерят сили с най-добрите европейски състезатели. Да им пожелаем успех и нека да бъдат уверени в собствените си сили. Резултатите са важни, но в случая е по-важно да сверим часовниците си преди Олимпиадата в Рио де Жанейро“, заяви в приветствието си министър Кралев.

Първите Европейски игри Баку 2015 ще се проведат от 12 до 28 юни.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната

Министър Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев отправи приветствие за Международния ден на младежта.