ММС подкрепя Национална универсиада 2017 Стара Загора

ММС подкрепя Национална универсиада 2017 Стара Загора

Спортното министерство беше представено от Мария Стефанова, директор на дирекция „Спорт за учащи и спортни училища“

Министерството на младежта и спорта подкрепя Националната универсиада 2017, стана ясно на пресконференция, която се проведе в пресклуб България.

Спортното министерство беше представено от Мария Стефанова, директор на дирекция „Спорт за учащи и спортни училища“. Тя пожела успех и здраве на участниците и организаторите от Асоциация за университетски спорт "Академик", Тракийски университет и община Стара Загора.

В спортното събитие ще вземат участие над 1200 студенти в 13 спорта – футбол, баскетбол, волейбол, лека атлетика, хандбал, тенис на корт, тенис на маса, карате, джудо, кикбокс, катерене, ориентиране и плуване. Официалното откриване на универсиадата ще се състои на 9 май от 20 часа пред сградата на общината в Стара Загора.

В пресконференцията участваха още председателят на Асоциация за университетски спорт "Академик" Златко Джуров, спортният директор на АУС „Академик“  Никола Динев, помощник ректорът на Тракийския университет Стефан Рибарски и Петко Крумов, представител на община Стара Загора.

Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната