Напусна ни обичаният водещ Димитър Цонев

Напусна ни обичаният водещ Димитър Цонев

Колегата си отиде след тежък инсулт

Отиде си нашият колега и приятел Димитър Цонев. Напусна ни внезапно, на 56 години, след тежък инсулт, с който се бореше от 14-ти август във Военномедицинска академия. 

 
Димитър Цонев е знакова фигура в историята на Българската национална телевизия. Той отдаде по-голямата част от професионалната си кариера на обществената медия, в която работи като репортер, редактор, водещ и заместник-директор на Канал 1. 
 
Зрителите ще го запомнят като водещ на информационната емисия „По света и у нас” и предаванията „Още от деня”, „Неделя х 3”, „Формула 5” и автор на 17 документални филми. Беше изключителен професионалист – част от едно поколение, което създаваше основите на модерната журналистика в България, непосредствено след демократичните промени през 1989-та година. Юрист по образование, журналист по призвание, когото зрителите харесваха и на когото вярваха.  Той съобщаваше години наред знаковите събития от нашия живот и се вписваше в духа на времето с бърза реакция и ярко присъствие на екрана. 
 
След централната информационна емисия тази вечер, БНТ1 ще излъчи едно от последните интервюта на журналиста, който той даде по повод 55-годишнината на „По света и у нас”. Утре вечер от 21:00 часа националната телевизия ще покаже събрани откъси от най-значимите професионални изяви на обичания водещ на поколения българи в „Живот в кадър”.
 
Във фоайето на националната телевизия е поставена съболезнователна книга в памет на Димитър Цонев. 
 
 
Светла личност и добър човек - така ще те запомним!
Сбогом, Митко!
 
Екипът на Novsport.com изказва съболезнования на семейството му.
 
Стартира кампанията за масов спорт на ММС #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА! (ВИДЕО)

Министерството на младежта и спорта стартира кампанията за популяризиране на масовия спорт и активния начин на живот #ПРЕДАЙ ЩАФЕТАТА!.

Дългоочаквани ремонти на спортни обекти във Враца отново са в движение

Покритият плувен басейн вече е в процес на пълна трансформация:

ФИФА глоби 6 държави за расистки и дискриминационни прояви

Това са Албания, Аржентина, Босна и Херцеговина, Чили, Колумбия и Сърбия

Министър Пешев инспектира „Арена 8888 София“ за готовността й да домакинства мачове от Евролигата

„Арена 8888 София“ премина през серия подобрения в условията за отборите, съдиите, медиите и публиката, както и в мерките за сигурност и достъпност

Шефът на УЕФА се чуди как политиците си лягат вечер с чиста съвест

„Те правят прекалено малко, за да спрат войните“, смята Александър Чеферин

Финансовата подкрепа за спортните клубове във Варна ще се разпределя по нов подход

Това съобщиха от пресцентъра на общината

Лаборатория „Рамус“ извършва теста за доказване на пол чрез гена SRY, необходим за участие в международни спортни състезания

Вижте подробности

Ласана Диара съди ФИФА за 65 милиона евро

Бившият халф иска огромно обезщетение

Правителството отпусна над 30 млн. лева за спортната инфраструктура в България

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев в сътрудничество с Министерството на финансите и с подкрепата на кабинета успешно осигури 32 335 000 лева за модернизация и изграждане на спортни обекти в страната