Томас Бах: Колективно наказание за руснаците е аморално

Томас Бах: Колективно наказание за руснаците е аморално

"Справедливостта трябва да бъде независима от политическия живот", заяви президентът на МОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах се обяви отново против колективното наказание за приемане на допинг и обясни за пореден път причините, поради които руският олимпийски тим не беше отстранен цялостно от летните игри в Рио де Жанейро. В интервю за германския вестник Билд той поясни, че справедливото отношение към спортистите и политическите възгледи са две различни неща и между тях трябва да има ясна граница.

"За мен решението е напълно разбираемо, въпреки че всеки критик е изградил индивидуална концепция за нещата. И у нас, в Германия, след обединението имаше подобна ситуация, но нито един човек не призова германските спортисти да бъдат отстранени от олимпийските игри през 1992-а година, когато беше разкрита системата за допинг на държавно ниво в ГДР", каза президентът на МОК.

"Аз говоря за справедливост, а не за политика. Справедливостта трябва да бъде независима от политическия живот. Да работиш с морал означава да бъдеш справедлив към всеки един спортист. Осъждането на целия колектив е точно обратното и е аморално", добави той и поясни, че за решението да допусне руснаци до олимпиадата получава критики основно в Германия, а останалият свят като цяло го подкрепя.

CT Interactive утвърждава лидерското си присъствие в Словакия с ново поколение гейминг съдържание

Тази стратегическа стъпка въвежда селекция от водещи заглавия

Весела Лечева и кметът на Враца проведоха работна среща преди домакинството на Олимпийския фестивал

Председателят на БОК Весела Лечева проведе работна среща с кмета на Враца Калин Каменов, информираха от БОК.

50 млади таланти участваха във финалния национален кастинг на Академия БФС

Българският футболен съюз поставя началото на дългосрочна инвестиция в бъдещето

ФИФА поздрави Меси за пренаписването на историята

Аржентинецът вече е най-резултатният футболист на световни първенства

МОК възстанови финансирането на БОК след близо година

Международният олимпийски комитет възстанови финансирането на Българския олимпийски комитет, което беше замразено близо една година.

Кърсти Ковънтри поздрави Весела Лечева за успешния финал на сагата в БОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри е поздравила Весела Лечева за успешния финал на сагата в Българския олимпийски комитет.