Трима кандидат-домакини за Европейските игри през 2019 година

Трима кандидат-домакини за Европейските игри през 2019 година

"Мисля, че и следващите две издания ще бъдат проведени на ниво", каза президентът на Европейските олимпийски комитети Патрик Хики

Има трима кандидати за домакини на европейските игри през 2019 година. Това обяви на пресконференция в Баку президентът на Европейските олимпийски комитети Патрик Хики. Както е известно на 10 юни Холандия отказа домакинството на надпреварата след четири години.

"Игрите станаха много привлекателни за бъдещите кандидати. Имаме пет кандидати като двама от тях имат желание да организират състезанията през 2023 година, а с останалите три се водят преговори за 2019. Мисля, че и следващите две издания на Игрите ще бъдат проведени на ниво", каза Хики, но не разкри кои точно са държавите.

Президентът на Европейските олимпийски комитети заяви още, че състезанията в Баку са преминали всичко очаквания. "Игрите бяха организирани прекрасно. Бил съм в много олимпийски села и това в Баку не отстъпваше по нищо", допълни Хики.
 

Президентът на ФИС загрижен за състезанията по ски свободен стил и сноуборд на Игрите в Италия

Вижте коментара на Йохан Елиаш и отговора на кмета на Ливиньо

От щаба на Весела Лечева: Решението ще бъде своевременно обжалвано пред САС

„Вярваме, че САС правилно и законосъобразно ще приложи закона“

Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК

Това става ясно от днешното решение №1802 на СГС

Весела Лечева: Имаме поводи за гордост и оптимизъм

Председателят на Българския стрелкови съюз Весела Лечева изрази задоволство от представянето на българските състезатели през тази година и добави, че целта за предстоящия сезон е спечелване на максимален брой квоти за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Весела Лечева: Вече 9 месеца се прави опит за подмяна  на резултата на Общото събрание на БОК

Вече 9 месеца се прави опит да се подмени резултата от Общото събрание на БОК.

Министър Иван Пешев проведе работна среща за ситуацията на шахмата у нас

Министърът подчерта, че целта е да бъде осигурена нормална среда за подготовка на състезателите

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025