В "Копа Америка" също ще участват повече отбори

В "Копа Америка" също ще участват повече отбори

От КОНМЕБОЛ решиха да включат 16 тима в следващото издание

 Първенството на Южна Америка "Копа Америка" ще бъде поредното с увеличен брой на участниците, стана ясно след среща на шефовете на футболните федерации в КОНМЕБОЛ.

 
След като УЕФА увеличи броя на участниците на европейските първенства до 24, а ФИФА направи така, че от 2026 година световните шампионати да участват по 48 тима, от КОНМЕБОЛ решиха да включат 16 отбора в следващото издание на турнира.

До този момент в състезанието участваха 12 състава - 10-те южноамерикански и два от други континенти, участващи със специална покана.
 
Следващата "Копа Америка" ще се проведе през 2019 година, като почти сигурно Бразилия ще приеме надпреварата.
 
От КОНМЕБОЛ добавиха, че в момента водят разговори с УЕФА относно създаването на традиционен двубой между първенеца на Южна Америка и този на Европа.
Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон

Насар се срещна с Пеевски

Пеевски и Насар се обединиха за това, че подкрепата за развитието на спортистите е гарант за нови победи и спортни постижения