Застреляха шефа на Национална спортна база по време на лов

Застреляха шефа на Национална спортна база по време на лов

Петър Божилов е починал на място

Висш служител на Министерството на спорта е бил прострелян смъртоносно при инцидент по време на лов близо до София, съобщи електронното издание на вестник „24 часа“. Загинал е и още един мъж на 71 г.

49-годишният Петър Божилов, който е директор на Националната спортна база в министерството на Свилен Нейков, починал на място след стрелбата в неделя в ранния следобед в местността Елата на 5 км от с. Плана, потвърдиха от столичната полиция.

При разразил се скандал в ловната дружинка там загинал и 71-годишен мъж. "Двамата извадили оръжие един срещу друг и стреляли", разказаха местни.

"Изясняват се причините за стрелбата. Мъжете са загинали на място. Разпитват се свидетели на инцидента. Все още не можем да се ангажираме с официално становище за причините, довели до трагедията", заявиха от полицията.

Според МВР единият от загиналите мъже е стрелял с ловна пушка, а другият - с пистолет. Районът около вилната зона Елата е бил все още отцепен до късно вечерта вчера, разказаха местни хора.

"Действително нашият колега Божилов е ловец, но не знаем за случилото се", заявиха от спортното министерство.

Петър Божилов е шеф на Националната спортна база от ноември 2009 г. По негово време бяха довършени "Арена Армеец" и "Спортпалас". Преди време Божилов е бил национален състезател по гребане. След края на кариерата си като спортист стопанисва 40 дка от пазара Илиенци и се говори, че е работил за известния подземен бос Методи Методиев-Илиянски. Известно време Поялника се е подвизавал във фалиралата Банка за земеделски кредит. Със застреляния през 1995 г. Пламен Михайлов-Кимбата са били съотборници в една лодка като състезатели на ЦСКА. Дори стават шампиони през август 1995 г.

От щаба на Весела Лечева: Решението ще бъде своевременно обжалвано пред САС

„Вярваме, че САС правилно и законосъобразно ще приложи закона“

Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК

Това става ясно от днешното решение №1802 на СГС

Весела Лечева: Имаме поводи за гордост и оптимизъм

Председателят на Българския стрелкови съюз Весела Лечева изрази задоволство от представянето на българските състезатели през тази година и добави, че целта за предстоящия сезон е спечелване на максимален брой квоти за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Весела Лечева: Вече 9 месеца се прави опит за подмяна  на резултата на Общото събрание на БОК

Вече 9 месеца се прави опит да се подмени резултата от Общото събрание на БОК.

Министър Иван Пешев проведе работна среща за ситуацията на шахмата у нас

Министърът подчерта, че целта е да бъде осигурена нормална среда за подготовка на състезателите

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025

Министър Иван Пешев изпрати националките ни по карате за Световното първенство в Кайро

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев пожела успех на българските състезателки по карате преди Световното първенство в Кайро.