Благо Георгиев: Искам в Реал (Мадрид), но за момента всичко в Терек ме устройва

Благо Георгиев: Искам в Реал (Мадрид), но за момента всичко в Терек ме устройва

Българинът изрази желание да остане в Грозни

Благой Георгиев още не е решил бъдещето си, но изрази желание да остане в Терек. Това обяви самият той в интервю за руския сайт Sportbox.ru.

- През своята кариера си играл в България, Испания, Германия, Сърбия и Русия. В коя държава беше най-лесно?
- Всяка страна има своите плюсове и минуси. Във футболен план най-добре беше в Германия. Там и условията са по-добри, и посещаемостта е по-висока. Колкото до адаптацията, никога не съм имал проблем от това естество.

- Дълго ли обмисля предложението от Русия?
- Когато се появи интереса от страна на Терек, играех в българското първенство и трансфер в Русия беше крачка напред. Проучих клуба от Грозни и реших да се пробвам. Вярвам, че направих правилен избор.

- Вече три години си в Русия. Успя ли да се адаптираш напълно?
- Много бързо свикнах. Посрещнаха ме добре и винаги се отнасят дружелюбно. И съотборниците ми, и треньорския щаб ми помогнаха да се устроя. Бързо се почувствах у дома.

- В руската Премиер Лига не играят много българи. Защо?
- Трудно ми е да отговоря. В България има много добри футболисти. Някои от тях играят в Русия. Захари Сираков и Георги Пеев са в Амкар, а Ивелин Попов е в Кубан. Те са много добри футболисти и мои приятели. Познаваме се от мачовете за националния отбор. Често се чуваме по телефона.

- Според статистическите показатели ти си един от незаменимите футболисти на Терек - 18 мача без смяна. Феновете те обичат. Чувстваш ли се като лидер на отбора?
- Радвам се, че феновете ме подкрепят. Те са една от основните причини, заради които излизаме на терена. Опитвам да им се отблагодаря, давайки всичко от себе си по време на мач. В Терек всеки футболист е лидер. Нашите успехи се дължат на отбора, а не на отделен играч.

- На какво се дължи успешното представяне на Терек през този сезон?
- Добре се подготвихме преди началото на шампионата. Освен това имаме добри футболисти. Голям принос за силното представяне има треньорът Станислав Черчесов. Според мен той е един от най-добрите специалисти в Русия. Наложи дисциплина и подобри тактическата подготовка на играчите. Под ръководството на Черчесов всеки футболист знае къде, кога и какво се изисква от него на терена.

- Какви са шансовете на Терек в първенството?
- Представихме се добре в първата половина от сезона, но не трябва да се осланяме само на това. Трябва да се развиваме и да печелим всеки мач. В края на сезона ще видим как сме се справили.

- Кой мач с Терек никога няма да забравите?
- Много мачове в кариерата ми са паметни. Ако трябва да отделя само една среща, това е двубоят с Анжи през миналия сезон, когато вкарах победния гол от фаул (тогава Терек спечели с 1:0).

- Каква е ситуацията около продължаването на договора ти?
- Засега не съм продължавал контракта си. Аз искам да остана. Всичко в клуба ме задоволява.

- Напоследък се появиха слухове за трансфер в Динамо (Москва)?
- Не мога да кажа нищо конкретно. След последния мач за годината ще мисля за бъдещето си.

- В какъв клуб искаш да играеш?
- Повечето футболисти искат да играят в Барселона или Реал (Мадрид). Аз съм от вторите, но за момента всичко в Терек ме устройва.

- Какви са плановете ти, след като прекратиш кариерата си?
- За момента не знам със сигурност, но със сигурност ще остана във футбола. Не мога да си представя живота си без него.

Георги Петков: Не мисля за отказване

Георги Петков говори пред Дарик радио навръх своя имен ден

Трент Александър-Арнолд обясни защо напуска Ливърпул (ВИДЕО)

„Това е най-трудното решение, което съм взимал“, заяви защитникът

Караманджуков: Лудогорец има горчив опит и няма да подцени ЦСКА във финала

"Желанието ми е да запазим целия отбор за старта на евротурнирите"

Мечев: Ако бяха ме изтървали, щях да пребия съдията

Вчера Ямбол загуби с 2:5 от Спартак (Пловдив) в срещата от 32-ия кръг на Югоизточната Трета лига, която беше съпътствана от неприятни сцени

Панайотов: Имаме да връщаме на Арда

Полузащитникът на Черно море смята, че отборът трябва да намери лицето си от миналата година

Иван Пешев: Увеличихме рекордно бюджета за спорт и младежки политики

Това е добра основа за спокойствие в двата сектора, казва министърът

Илиан Илиев: България има ресурса да се представи достойно в световните квалификации

„Имах недовършена работа в Левски“, заяви националният селекционер в интервю

Ангел Русев гони 10 европейски титли

Русенецът е с 5 златни медала от шампионати на Стария континент

Румен Чандъров: ЦСКА е разочарованието на сезона, Левски ще е предпазлив

Сега Асен със сигурност щеше да е основен футболист на „Герена“