Дончо Донев: Левски загуби от Лудогорец заради Полачек

Дончо Донев: Левски загуби от Лудогорец заради Полачек

"Сините вървят във възходяща линия в последните мачове, докато разградчани са в застой"

Бившият футболист и гла­вен скаут на Левски Дончо До­нев заяви, че вратарят Мар­тин Полачек носи голяма вина за поражението от Лудогорец (1:2). "Не бих казал, че Лудого­рец спечели закономерно, за­щото мачът беше много рав­ностоен с положения и пред двете врати. Ако не бяха фа­талните грешки на Мартин Полачек, Левски трудно щеше да загуби. Сините вървят във възходяща линия в последните мачове, докато разградчани са в застой. Преди мача, ако два­мата вратари си бяха сменили местата, Левски трудно ще­ше да загуби мача, защото в минутите, когато заигра доб­ре, получи чисто вратарски гол", заяви Донев пред Канал 3.

"Направи ми силно впечат­ление, че Левски е много добре физически подготвен. За разли­ка от Лудогорец, който в пос­ледните 10-15 минути се виж­даше, че се задъхва. За първи път от много години сините упражняваха натиск в Разград. Слабите изяви на Полачек са през целия полусезон. Това се започна при отпадането от Вадуц, а после и при поражени­ето от Локомотив Пловдив, в което мисля, че добър вратар щеше да се справи с положени­ето за гола на черно-белите. Сега стигаме и до двубоя с Лу­догорец. Аз съм сигурен, че Славиша Стоянович също го виж­да това, но просто сега няма как да се реагира. Смятам ,че трябва да се пооправят и още две-три неща в Левски, за да се бори отборът за титлата. Едното е при завършването на атаките. Моите уважения към Станислав Костов, стара се, но трябваше да вкара поло­женията, които изпусна в Разг­рад. Спокойно можеше да реа­лизира три гола. Другото от мача с Лудогорец е, че левият фланг не работеше в нападе­ние, а десният в защита. Паулиньо липсваше. Той е футбо­лист, който много ми харесва - има бързина и техника", добави още той.

"Миналата година ме попи­таха за шансовете на Левски за титлата и казах, че те са нулеви, което се и видя. Дока­то през този сезон сините по­казват много добро лице. Шан­сове има. Особено ако през зи­мата се коригират неточнос­тите, за които вече споменах. Едно е да играеш добре, но ко­гато не побеждаваш, няма как да стане. По играта на Левски си личи, че има треньор, дока­то това не можеше да се каже през миналата година. Делио Роси не е слаб наставник, но не се сработи с тима."

"Левски не е зависим от Габ­риел Обертан, защото при не­го още го има този синдром, че не може да вкарва. Може би това е причината да не играе в по-силно първенство. Ние се радваме на гредата, която уцели, но при това положение трябваше да вкара. За да е за­висим отборът от него, Обер­тан трябва да решава мачове от ранга на този с Лудогорец, както го направи с ЦСКА. Но там и късметът го покри. Спо­ред мен останалите мачове сините могат да ги печелят и без него", заяви Донев.

Станислав Иванов проговори за трансфера си в Лудогорец

„В България не съм имал други оферти, но имаше интерес от чужбина“, заяви Стаси

Стоичков отговори на Клоп и на Рафиня за Световното клубно

„Не очаквах това от Юрген“, посочи легендата

Никола Цолов: Беше забавно

„Контролирах състезанието, но има върху какво да работим“

Иван Дюлгеров: Готов съм да помогна на Шериф да стане шампион на Молдова

„Както и да пробие в Европа“, посочи вратарят в интервю

Говори Мони Николов: Да запалим искрата (ВИДЕО)

18-годишният разпределител на България Симеон Николов не крие емоциите си от приближаващите мачове пред българска публика в Бургас, нито вярата си, че този отбор е способен да върне страната ни на мястото, което заслужава.

Стоян Колев: ЦСКА може да има голям проблем

Стоян Колев е шампион с ЦСКА от сезон 2002/03, а в периода 2021-2024 година беше треньор на вратарите в клуба. След края на миналия сезон пък водеше индивидуалната подготовка на Густаво Бусато. Бившият страж коментира пред „Тема Спорт“ процесите при червените.

Крушарски: Нямаме излишни пари, ще спазваме правилото на БФС

Собственикът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски обяви, че "смърфовете" ще спазват правилото за четирима българи, наложено от БФС.

Волейболният национал Мартин Атанасов: Привилегия е да играем в България

"Кико Бленджини е много интересен, изключителен специалист"

Караманджуков: Лудогорец иска да налага българи, но ще си плати за новото правило на БФС

Дени Групер, Антоан Бароан и Георги Русев напускат Разград