Габриела Петрова пред NOVSPORT: Моята олимпийска мечта ще бъде жива, докато съм на пистата

Габриела Петрова пред NOVSPORT: Моята олимпийска мечта ще бъде жива, докато съм на пистата

Винаги в последните години съм получавала необходимата подкрепа от ММС и БФЛА, заяви атлетката

В последните години Габриела Петрова е неизменна част от световния елит в тройния скок. Избрана е за Спортист на годината на България през 2015 година. В края на миналата година тя претърпя операция на коляното, но вече постепенно се завръща към тренировъчния процес. Петрова даде специално интервю за NOVSPORT. 

- Здравей, Габриела и Честита Нова година! Къде ви намираме в момента и как върви възстановяването ти след операцията на коляното?

- Здравейте, честита Нова годна на вас и читателите на NOVSPORT. В момента съм на лагер в Тенерифе. След приключване на рехабилитацията, решихме да продължим възстановяването и същевременно да започнем тренировки на топло. Тъй като по-високите температури ще ми помогнат по-бързо да се адаптирам към нормален тренировъчен режим.

- Кога очаквате да сте напълно готова и кое е първото състезание, на което планирате да участвате?

- Все още не мога да дам конкретна прогноза. Но аз и целият ми екип работим здраво, за да се върна колкото се може по-рано.

- Какви са целите и амбициите ви за 2022 година?

- Календарът е наситен с много състезания, ако всичко е наред искам да скачам навсякъде и по много, разбира се.

- След неуспешното представяне в Рио и Токио, гледате ли вече към Париж 2024 и жива ли е мечтата за медал от Олимпиада?

- Моята олимпийска мечта ще бъде жива, докато съм на пистата. Както Горки е казал “Трябва да живееш винаги влюбен в нещо, което не можеш да стигнеш. Човек расте на височина, от това че се мъчи да стигне високото“.
 
- Как оценявате конкуренцията във вашата дисциплина?
 
- Съвсем нормално е в олимпийска година, резултатите да са високи и конкуренцията - голяма. Световен рекорд, няколко момичета над 15 метра….мисля, че от години не е имало толкова силен финал.

- България има големи традиции в тройния скок и при мъжете, и при жените. Как виждате развитието на подрастващите след вас, има ли сред тях такива с голям потенциал?
 
- Вярвам, че ще има, както е било досега. Имаме много талантливи деца, които могат да продължат традицията. Това е една от най-българските дисциплини, щастлива съм, че съм част от нея и било и с малко, съм допринесла да продължава да се свързва с името на България.

- През последните години сте част от световния елит в тройния скок. Доволна ли сте от предоставените ви условия за подготовка от страна на ММС през всичките тези години? 

- Винаги съм получавала необходимата подкрепа и от ММС, и от БФЛА, за което съм много благодарна.
 
- Личният ви рекорд е 14,66 метра, възможно ли е да видим по-добър резултат още тази година?
- Знам само, че ще дам всичко от себе си!

- Какво ще пожелаете на българските спортисти за 2022 година?

- Пожелавам им да са много здрави. Да не забравят, че носят български, лъвски сърца и могат да покорят света! В личен план най-важният ми приоритет е да съм здрава. Да успея да изпълня целия тренировъчен план, който е замислил треньора ми. Ако всичко е наред ще скачам навсякъде!

Йордан Йовчев отчете успешна година за спортната гимнастика

Йордан Йовчев смята, че отиващата си 2025 година е била изключително успешна за Българската федерация по спортна гимнастика.

Шеф на ЦСКА критикува Керкез и похвали Христо Янев

„За всички е ясно, че ЦСКА се намира на място, което не му приляга“

Аморим: Вярвам, че идните години ще станем шампиони

“Всичко може да стане в мача с Астън Вила”, добави треньорът на Манчестър Юнайтед

Национал от “Тича“: Черно море може да бие всеки един отбор

Младежкият национал от Черно море Николай Златев смята, че единствено от тях ще зависи на кое място ще завършат през пролетния полусезон.

Александър Димитров: Случаят с Вуцов дойде от никъде

Треньорът на националния отбор на България Александър Димитров  направи анализ на отиващата си 2025 година и сподели очакванията си за новата година

Асен Златев: Надявам се да се намерят радетели, които да помогнат на българските щанги

Новият президент на Българската федерация по вдигане на тежести с първи коментар

Босът на Локо (Сф) за мача с ЦСКА: Шансовете са 50:50

Вижте интервю с Иван Василев

Кирил Котев: Чака ни много работа за Евро 2028 (ВИДЕО)

Техническият директор към Българския футболен съюз Кирил Котев е поредният гост в подкаста на централата.

Бруно Жордао: ЦСКА може да гони титла и Купата

Полузащитникът на ЦСКА – Бруно Жордао, даде интервю за Дарик при откриването на новия магазин на „червените“