Камбуров: Илиан Илиев върши добра работа, ирландците не са нещо особено

Камбуров: Илиан Илиев върши добра работа, ирландците не са нещо особено

Голмайстор номер 1 в историята на българския футбол е част от делегацията ни, която замина за Дъблин

Мартин Камбуров похвали националния селекционер Илиан Илиев за работата, която върши начело на тима и заяви, че България има силите да победи Ирландия в Дъблин и да спечели място в Лига "В" на Лигата на нациите.

Голмайстор номер 1 в историята на българския футбол е част от делегацията на националния отбор за гостуването в ирландската столица. Националният отбор на България ще се опита да обърне хода на мача след поражението с 1:2 в Пловдив в четвъртък и за втори път да играе в Лига "В".

Камбуров е в компанията на още двама бивши футболисти и национали – Валери Божинов и Александър Александров-Кривия. В групата обаче изненадващо не е президентът на Професионалната лига Атанас Караиванов, който винаги е бил с отбора при гостувания.

Камбуров призна, че вече не се занимава активно с футбол, има други дейности, но следи и първенството, и националния отбор. Попитан дали ще заеме позиция в БФС и затова пътува, той отвърна: "Не, не. Просто съм приятел с доста хора, с Котев например. И те ме поканиха. Сега моят отбор Локомотив (Пловдив) е наказан и не мога да отида на един мач. Така че използвам тази възможност."

Като бивш нападател, той беше попитан защо през второто полувреме атаката е била беззъба в Пловдив.

"Когато е беззъба атаката, значи целият отбор не е създал положения. На един нападател му трябват 2-3 топки, за да усети играта и да "настрои мерника“, както се казва".

"Другото, което трябва да имаме предвид, e, че нашият нападател, който игра на тази позиция, не му е там мястото. Не е за този пост. За мене Илиан Илиев си върши перфектно работата, изключвам един резултат, но това е нормално. Видимо отборът играе по-добре, но трябва да му се даде време. Виждате как се представя Черно море, където той работи дълго време. Той е добър специалист и трябва да си работи", добави Камбуров.

"Ирландците не са нещо особено. Получихме безумен гол от нищото. Така се обърна мачът, но това е стилът на ирландците. Вкараха ни два гола след наши грешки. Не трябва да се притесняваме от тях, просто трябва да играем освободено утре. Надявам се да победим. Ирландците имат скъпи футболисти, но като игра не са над нашите", завърши бившият нападател.

Иван Пешев: Увеличихме рекордно бюджета за спорт и младежки политики

Това е добра основа за спокойствие в двата сектора, казва министърът

Илиан Илиев: България има ресурса да се представи достойно в световните квалификации

„Имах недовършена работа в Левски“, заяви националният селекционер в интервю

Ангел Русев гони 10 европейски титли

Русенецът е с 5 златни медала от шампионати на Стария континент

Румен Чандъров: ЦСКА е разочарованието на сезона, Левски ще е предпазлив

Сега Асен със сигурност щеше да е основен футболист на „Герена“

Емил Велев: Веласкес и щабът му са в небрано лозе

Ако Левски падне от Септември, Веласкес спокойно може да отиде да раздава шезлонги в Палма де Майорка

Мадански за ЦСКА: Клубът изпреварва отбора

Ето какво сподели той по най-горещите теми в българския футбол

Курдов: Левски ще го бият в Европа като тъпан

"Необходимо е Веласкес да разбере, че Левски не е училище"

Легендата за Левски: Това може да е нов срам

Не заслужаваха победата срещу Черно море, отсече Бисер Иванов

Христо Бонев: Жена ми ни сдобри със Стоичков (ВИДЕО)

Как Зума се е озовал във вилата на Тодор Живков