Анчелоти: Тежка загуба, но трябва да продължим

Анчелоти: Тежка загуба, но трябва да продължим

„Рано е да изхвърляме всичко на боклука“, смята треньорът на Реал (Мадрид)

Испанският шампион Реал Мадрид допусна изключително тежко поражение с 0:4 от големия си враг Барселона в „Ел Класико“ на „Сантиаго Бернабеу“.

За последно „кралете“ допуснаха подобна загуба през март 2022-а година, когато отново каталунците си тръгнаха от столицата с трите точки след 4:0.

Съвсем закономерно, треньорът на Реал – Карло Анчелоти, прие тежко поражението и призна, че ще му е трудно да го преглътне, но тимът му трябва да продължи да гледа напред и да се бори, защото сезонът е дълъг.

„Когато те отбелязаха, това отне всичката ни енергия и все едно започна нов мач. Поехме повече рискове и така се стигна до повече ситуации един на един. Първото полувреме ми хареса. Това е тежка загуба, но трябва да продължим да се борим. Борихме се добре през първите 60 минути. Сезонът е дълъг и не бива да се отказваме, а трябва да се поучим от тази загуба. Вече го направихме веднъж и сега трябва да го сторим отново. Остават още много мачове и е рано да изхвърляме всичко в боклука“, смята Анчелоти.

Той коментира и представянето на Килиан Мбапе, който вкара два гола, които обаче бяха отменени заради засади.

„Той имаше шансове да отбележи, на два пъти бе и в засада. Но това е нормално, когато съперникът играе с толкова изтеглена напред защита. Не мисля, че резултатът отговаря на показаното на терена. Ние не успяхме да поведем, а те го направиха. До първия гол мачът бе равностоен и дори ние имахме повече шансове. Със схема 4-4-2 смятам, че стояхме добре през първото полувреме“, заяви италианецът.

Накрая той коментира и сблъсъка с Ханзи Флик на тъчлинията:

„Не ми хареса поведението на асистента му, а не на самия Флик. Той не се държа джентълменски като отпразнува гола пред нашата скамейка. Казах, че това не е нормално и Флик се съгласи с мен“, каза още Карло Анчелоти.

Караманджуков: Това, което е планирано за догодина, е за доброто на футбола

Вижте какво още заяви директорът на Лудогорец след срещата в БФС

Меси в откровено интервю

2026 година се очертава като изключително важна за Лионел Меси, който е изправен пред нови предизвикателства както с Интер Маями, така и с националния отбор на Аржентина.

Веласкес потвърди: Капитанът Цунами напуска Левски

Вижте какво каза треньорът на „сините“ преди старта на зимната подготовка

Георги Василев: Левски няма да се провали

„Трябва да определим годината като много добра за Левски“

Хичо: Хулио Веласкес става все по-добър

Бившият нападател на Левски Николай Димитров – Хичо направи анализ на представянето на тима през сезона.

Петър Станич: Обичам напрежението, Лудогорец винаги се бори за титлата

След пристигането си в България и Лудогорец, Петър Станич бързо се наложи като един от ключовите играчи, а междувременно стана и голмайстор на Лига Европа до момента