Крушарски е получавал заплахи след трусовете в Локомотив Пловдив

Крушарски е получавал заплахи след трусовете в Локомотив Пловдив

Собственикът на Локо Пловдив призна, че оставя отбора, а няма да го продава

Собственикът на Локомотив Пловдив – Христо Крушарски, говори пред Дарик радио за събитията на „Лаута“. Крушарски обяви, че оставя клуба след пререканията с фенове, а куп директори и треньори от школата на „железничарите“ също хвърлиха оставки в подкрепа на бизнесмена.

Крушарски разкри, че е получавал много тежки заплахи от привърженици на „черно-белите“ и е категоричен в решението си да остави клуба. По думите на Крушарски „няма как да даде задна“. Бизнесменът каза още, че целият разкол в Локо Пд е повлиял негативно на бизнес контактите му и на други негови взаимоотношения в Южна Америка.

„Бях в чужбина, повлия на реномето ми доста негативно. Аз имам партньори от големи отбори, които контактувам и бях на срещи. Един от въпросите беше „Какво става?“ Рефлектира и върху бизнеса ми, не само върху човека Христо Крушарски“, започна собственикът на Локомотив Пд.

„Аз назад няма да дам. Остава, каквото стана. Почнаха да ми пишат фенове да помагам на юношите. Аз 9 години не съм спрял. И някой да ми каже, че нищо не съм направил. Направил съм два терена на базата, основния терен…Локомотив можеше да бъде друго, не част от раздора. Болно ми е“, продължи Крушарски.

„Стъпките ви ги казах. Няма да отстъпя от казаното. Заплатите пак ги плати един човек – пак аз. Питах ги как ще ги платят. Тези, които плюеха и реваха, извадиха колкото да отидеш до двете нули. Тези, които плюят във времето, постоянните критици, оня ден честваха празника на Аян Садъков. Нещо пише отдолу на този паметник. Като почнаха паметника пак опряха до мен“.„Не го продавам, а оставям Локомотив. Аз на феновете…изобщо съм ги, да не кажа нещо. Повлияха на моите контакти, да ме питат дали това съм аз – в Бразилия и Аржентина. Става дума за Атлетико Минейро, Крузейро, Химнасия Хухуй, където има играчи, играчи, играчи. Ще продължа да поддържам Рилски спортист, турнира Христо Бонев. За следващото лято – три бразилски и един аржентински отбор“.

„Аз съм спрял (б.р. – да дава финанси). Няма да оставям хората, които взимат по 1000 лева, да гладуват. Казвам се Христо Крушарски. Имам ангажимент. Не съм го направил заради феновете, а само заради хората. Аз съм обявил за какво ще дам акциите. Всичко се решава в разговори. От другата страна има мълчание и дрънкане на празни чинии. Много е лесно „Дайте да дадеш“. Тая фраза е най-хубава. Някой храни, друг дава повече“.

За съобщенията и цялостната комуникация с феновете: „Те не са заповеди. Ако са заповеди, аз съм Железният човек. Те са закани, плюене…Едната страна ми пише „Помагай на школата“, другите ми пишат, че ще ме видят в Пловдив и ще ме трепят. Ау, колко ме е страх. Мислех да не коментирам, ама Вальо ми се обади и затова говоря“.

„Аз му звънях. Написах му е едно съобщение, но си е наша работа. Той обича повече изявите, но не е отговорил. Футболистите искат среща с мен – ще я направя. Илко Пиргов трябва да се разбере с тях, аз ще се прибера много късно тази вечер. Няма да стане за утре. Те трябва да пътуват далеч – до Разград. Утре ще се разберем“, заяви собственикът на Локо Пловдив Христо Крушарски.

Ники Митов: Ако мачът със Славия от 2013-а беше сега, щяхме да сме шампиони

Николай Митов е тясно свързан с Левски. Юноша на „сините“, после футболист, след това наставник в школата, помощник на Емил Велев при последната титла през 2009 г., както и два пъти старши треньор.

Делова призна, че може да напусне ЦСКА

Защитникът на ЦСКА Лумбард Делова даде интервю за радиопредаването SportON в родината си Косово. Разговорът потвърди, че защитникът едва ли ще остане в Борисовата градина през следващия сезон.

Десподов: Няма такова нещо като операция

Не е коментирано изобщо с докторите на ПАОК

Лафчис: Другите не могат да догонят Лудогорец

Надявам се Левски да донесе титлата отново в София

Босът на Локо Сф: Имаме помисли за европейско участие!

„Мечтите нямат край“, посочи Веселин Стоянов

Весела Лечева: МОК ще работи и контактува единствено с новото ръководство на БОК

Вижте какво още съобщи новоизбраният президент

Дейвид Култард: Впечатлен съм от увереността на Никола Цолов

Той трябва да направи дебюта си пред публиката в кола на Формула 1, заяви легендарният пилот по отношение на българина в предаването „Арена спорт“.

Гочето: Керкез се утвърди сериозно в българския футбол

Последният треньор, извел ЦСКА до златен дубъл (б.а. – през сезон 1996/97) – Георги Василев, коментира пред „Тема Спорт“ назначението на Душан Керкез и перспективите пред армейците с босненския специалист.

Мустафа Сангаре: Започнах във футбола като бек, водил съм циркови курсове

"В Левски избрах 12, защото това е номерът на квартала в Париж, в който съм живял"