Легендарен голмайстор каза за NOVSPORT какво е нужно на Левски

Отборът бе длъжен да спечели суперкупата заради верните си фенове

Михаил Вълчев е роден на 13 октомври 1956 г.. Той бивш български футболист, нападател. Клубна легенда на Левски (София), където играе между 1981 г. и 1986 г. За Левски записва общо 177 мача и 109 гола във всички турнири. Един от най-добрите реализатори на клуба за всички времена. През 1998 година като треньор на Левски печели купата на България. Във финалната среща Левски побеждава ЦСКА с 5:0. Ето какво каза той пред NOVSPORT.

Финалът за суперкупата

Отборът на Левски определено в този финал срещу Лудогорец стоеше по-добре на терена. В началото футболистите на Станимир Стоилов владееха повече топката, особено през първата част. Показаха повече желание да реализират попадение, движението им и без топка беше добро. Защитникът Жереми Петрис ми направи добро впечатление от бранителите. Георги Миланов вкара много красив гол. След почивката символичните домакини от Лудогорец изравниха играта. При първото попадение на шампионите около Кирил Десподов стояха трима защитници на Левски и никой не го покри. При втория гол Пламен Андреев няма вина. Трябва да отбележим, че длъжници на отбора са нападателите. Билал Бари влезе като резерва, но преди това Илиян Стефанов не успя да запълни зоната му. Част от нападателите вече в много мачове нямат голове. Уелтън е позагубил форма. Роналдо – също. Трудно се създават положения, а тези, които се отварят, трудно се реализират. Преди Уелтън беше по-резултатен.

Дузпите

Не съм особено съгласен, че дузпите са лотария. Те са психика и качества. Явно Станимир Стоилов е преценил, че това са момчетата, които могат да вкарат. И все пак едно е на тренировка да изпълняваш, а съвсем различно е да се бие дузпа в мач, когато си под напрежение. И аз съм бил дузпи под пара. Когато застанех зад топката, вратата ми изглежда като за хандбал, а на тренировки нямах пропуск.

Феновете на Левски

Жалко за привържениците на Левски. Феновете бяха напълнили поне на половина стадион „Васил Левски“, очаквайки триумф и нова купа за своите любимци. Феновете са зад отбора непрестанно. Може и да има отлив на привържениците, натрупа им се. Не са слаби игрите на Левски, за мен срещата за Суперкупата не е от особено голяма важност.

Първенството

По-добре е да побеждаваме Лудогорец за първенството, отколкото за този трофей. Вероятно ще има лек отлив. В по-важните срещи със сигурност Левски ще се радва на сериозна подкрепа. Феновете помагат много на клуба. Липсваше и късмет в мача срещу тима на Лудогорец. Но пак ще се повторя – трябва повече ефективност в нападение. Левски има конкуренция в халфовата линия. Но при завършването се допускат много грешки. Мъри и помощниците му работят с футболистите върху тези елементи. Всичко е до възможности и бързо мислене. Уелтън е показвал, че може. Трябва да се работи в тази посока. Да се подобрят ударите, създаването на положения, извеждащите пасове, както и реализацията. Върху това трябва да се надгражда и да се върви напред. Но на Левски му трябва един добър нападател.

Целите

Този отбор на Левски може да се бори с Лудогорец за шампионската титла. Играта на тима от Разград не е толкова блестяща, а „сините“ стоят добре. Те се възползваха от двете грешки в защита на Левски. Победата над Арда е заслужена, но тя не дойде толкова лесно. Отборът на Левски вкара по един гол в двете полувремена, но и гостите от Кърджали имаха своите добри моменти на Герена. Тогава и Арда можеше да отбележи, но имаше добра намеса от страна на защитниците в синьо.

Майкъла: На Гриша Ганчев просто му е писнало