Сензацията Иван Иванов пред NS за съветите на Надал и очакванията за "Купа Дейвис"

Сензацията Иван Иванов пред NS за съветите на Надал и очакванията за "Купа Дейвис"

Условията тук са като най-добрите в Европа, призна талантът

Иван Иванов е само на 15 години, но вече е определян за едно от потенциалните големи имена на световния тенис при мъжете. Българският талант тренира в академията на Рафаел Надал, а сега попадна в състава на България за Купа Дейвис. Лятото за Иванов бе повече от горещо след силния му дебют в мъжкия тенис. Той игра финал  на сингъл на турнира от ITF „K&D Cup 2024" в столицата ни. Пред Novsport.com талантът говори за лагера с националите преди мача със Салвадор, съветите от Рафаел Надал и любовта му към ракетата.

- Иване, честито, ти си част от състава на България, въпреки че си само на 15 години. Какво е усещането след първите ти дни в отбора?
- Наистина е голяма привилегия само на 15 да играя за България, чувството е уникално, дори не намирам точните думи. Усещам онова добро напрежение. Със сигурност го има, но ще се опитам да го овладея и да го използвам в позитивна насока.

-Каква е атмосферата в отбора в навечерието на мача със Салвадор?
- Много добра, наистина. Всички в отбора са много добри характери, бях приет добре, въпреки че имаме 5-6 години разлика. За тях няма разлика, както и за мен. Отборът е подмладен и готов за битка. 

- Изненада ли те това предложение да станеш част от състава на България за "Купа Дейвис"?
Ако трябва да бъда честен, не, защото ме уведомиха по-рано. Направих няколко добри турнира и имах такива мисли и усещане. Голяма привилегия е, както казах. 

- Можеш ли да разкажеш малко повече за себе си, тъй като за широката общественост имeто ти стана по-популярно това лято, въпреки че мнозина вече са наясно с твоя талант и амбиция да вървиш нагоре?
- Това е и една от най-добрите ми характерисстики – духът за победа. Да се надъхвам и да показвам все повече и повече. Тренирам на макс, когато играя, това е мое задължение, трябва да го направия по най-добрия начин. Тенисът ми е задължение, но и не само, аз го обичам, наслаждавам се на всеки един момент на корта. Това напрежение е привилегия и едно от най-сладктите чувства за един тенисист да излезе на корта и да играе.  

- Тренираш в академията на Рафаел Надал, какви съвети си получавал от него?
- С Рафа тренираме доста често. Дава ми много съвети, както и чичо му Тони. Страхотни хора са, искат да развиват децата и правят най-доброто за тях. За съвет веднага се сещам, че ми беше казал, че там, откъдето идваш, няма значение, има значение къде отиваш. Това е един от съветите, които Рафа ме посъветва. Двамата не сме имали най-добрите условия, докато сме правили първите си стъпки в тениса, но жаждата е тази, която те държи на върха. 

- Познаваш се добре с Тихомир Грозданов, който от това лято е помощник-треньор. Какви са впечатленията ти от капитана на България Валентин Димов? 
- И двамата са наистина много добри треньори, дават много хубави съвети, както и стилове на игра. С Тихомир съм тренирал от 2-3 години, имаме страхотна връзка. С Валентин не се познаваме от толкова дълго, но това, което виждам, е, че е страхотен треньор. Дава всичко от себе си, за да ни тренира максимално добре.

- За финал, ти се подготвяш предимно извън България, какви условия завари тук?
- Условията са много добри, организацията е много добра, личи си, че е напрвено максимално. Условията са близки до най-добрите в Европа. Всеки момент тук е наслада. Както аз, така и останалите, можем да покажем най-доброто си ниво.  

Треньор на Насар: Карлос имаше нужда от почивка

Милко Георгиев с любопитно интервю преди Световното първенство

Георги Иванов: Трябва да се развиват младите ни футболисти

„Най-големият проблем за българския футбол са лошите материални бази“, смята шефът на БФС

Тодор Янчев: Искам и футболистите да са максималисти (ВИДЕО)

Специалистът дебютира начело на младежите на 10 октомври срещу Португалия

Александър Димитров каза какво иска да вземе от волейболния във футболния отбор на Бълария

„Надявам се да видим резултат веднага в отношението на играчите“, заяви новият селекционер

Цецо Соколов: Започнахме да играем модерен волейбол, влизане в четворката е реално

След 6 години, в които остави ярка следа в първенството на Русия, Цветан Соколов се завръща в турския елит. С екипа на Халкбанк и под ръководството на Радостин Стойчев бившият капитан на националния отбор ще напомни за себе си при най-добрите в Шампионската лига. Соколов следи с интерес изявите на България на световното първенство, затова избирането му за събеседник по време на турнира е повече от логично.

Владо Николов: Мечтата на всеки родител е децата му да го задминат (ВИДЕО)

Късметът помага на подготвения, казва бившият капитан националния отбор по волейбол

Бардон: В Левски бяхме страхотни приятели, съжалявам само за един мач

„Без съмнение влизането в групите на Шампионската лига бе най-емоционалното преживяване“

Илия Груев: Опитваме се да спечелим всеки мач във Висшата лига

Груев говори в ексклузивно интервю за Premier League Productions, основно посветено на гостуването на Лийдс на Уулвърхямптън

Треньорът на баскетболистите на колички: Историческите успехи носят по-голяма емоция

Селекционерът на националния отбор на България по баскетбол на колички Денислав Иванов е на мнение, че тимът върви в правилна посока, а спечелването на титлата на Европейското първенство в дивизия C в Самоков е доказателство за това твърдение.