Вердон: Не сгреших, че избрах Лудогорец

Вердон: Не сгреших, че избрах Лудогорец

„Бих напуснал само, за да направя крачка напред“

Защитникът на Лудогорец Разград Оливие Вердон се превърна в основен футболист на шампионите, след като бе привлечен от испанския Алавес през 2021 година. Вердон записа 43 мача и 2 гола през завършилия сезон във всички турнири.

"Направихме требъл - Суперкупа, купа и титла. Балансът е положителен", каза  за белгийския сайт walffoot.be роденият във Франция Вердон, който играе за националния отбор на Бенин.

"Направихме добра европейска кампания, като можем да се похвалим и с домакинска победа срещу Рома (2:1) в груповата фаза на Лига Европа. Аз бях много ядосан, че получих червен картон срещу Рома (1:3) и ме наказаха за три мача. Така че не успях да играя срещу Андерлехт в 1/16-финалите на Лигата на конференциите и съжалявам за това", каза още централният защитник.

"Беше добър избор да дойда в Лудогорец, защото прогресирах и натрупах много опит в европейските мачове. Без да забравяме всичките спечелени трофеи. Чувствам се добре тук. Бъдещето ми? Ще видим какво ще стане това лято. Ако трябва да напусна България, ще го сторя само, ако направя крачка напред в кариерата ми", добави играчът, който има договор с Лудогорец до 2025 година.

Оливие Вердон ще играе в събота за Бенин срещу Сенегал в квалификация за Купата на африканските нации.

"Това е шампионът на Африка, който игра и на последното Световно първенство. Те са фаворит в групата и са почти сигурни за първото място, но ние сме домакин в този мач, а е трудно да постигнат добър резултат при нас. Каквото и да стане, решаващият мач ще е в Мозамбик в последния кръг, защото сме с равни точки. След мача в събота ще остана няколко дни в страна, преди да се прибера в България, за да се подготвям за новия сезон, тъй като предварителните кръгове в Шампионската лига започват през месец юли", завърши Вердон.

Излязоха подробности за смъртта на Хълк Хогън

Легендата на кеча почина на 71 години

Захари Сираков: Преизпълваме целите, вече петима играчи на Лудогорец II са в основата на първия тим

Вижте интервю с треньора на дубъла на шампионите

Илиан Илиев пред Novsport: В Черно море клубът е на преден план

След няколко години на добро представяне, предприехме лека подмяна на отбора

Желев: Трябва ни и дълга скамейка и спортно щастие

Треньорът на Етър говори преди началото на сезона

Цветан Соколов: 21 години съм на диета (ВИДЕО)

Легендата в родния волейбол хвали националите ни

Догодина Иван Иванов ще играе при мъжете на "Уимбълдън"

Вижте интервю с 16-годишния български талант в тениса

Атанасов: Подхождаме с уважение, но не и с респект към Локо (Пд)

"Еуфорията в Добрич трябва да продължи, като играем на нашия стадион"

Треньорът на Риека: Ще доминираме от първата минута срещу Лудогорец

Радомир Джалович говори за предстоящия мач с "орлите"

Душан Косич: Отборът се подготви добре

"Фокусирани сме единствено върху нашата работа на терена", увери наставникът на Локомотив (Пловдив)