Алавес продължава своя подем

Постигна трета поредна победа като удари затъналия Депортиво

Алавес се наложи с 1:0 над гостуващия Депортиво Ла Коруня в среща от 24-ия кръг на испанското футболно първенство.

С третата си поредна победа в Ла Лига възпитаниците на Абелардо Фернандес събраха 28 точки и се изкачиха на 145-ото място във временното класиране.

Депортиво пък продължи лошата си серия и остава без успех от 9 декември вече в девет поредни срещи, седем от които загуби. Тимът остана в зоната на изпадащите на предпоследната 19-а позиция със 17 точки.

Джон Гуйдети можеше да открие още в седмата минута за Алавес, след като беше изведен сам срещу вратаря, но нацели гредата.

В 18-ата минута пък Депортиво беше близо до попадение, но изстрелът на Закария Бакали от границата на пеналта се отби от дясната греда.

Към края на полувремето Афонсо направи нов пропуск за домакините, но след час игра те все пак поведоха в резултата. Мунир Ел Хадади получи пас пред дъгата на наказателното поле и със силен удар под гредата изненада вратаря Рубен Андраде.

До края Алавес контролираше двубоя и не позволи опасности пред вратата си.