Атлетико М удари Елче за втора поредна победа в Испания (ВИДЕО)

Анхел Корея отново се разписа за успеха на шампионите

Атлетико Мадрид записа втора поредна победа от старта на сезона в Ла Лига. "Дюшекчиите" спечелиха с 1:0 домакинството си на Елче.

Единственото попадение в мача реализира Анхел Корея в 39-ата минута. Той се възползва от подаване на новото попадение Родриго де Паул. Вратарят на Елче – Кико Касия, излезе, за да пресече паса, но топката мина зад него, стигайки до Корея, който я прати в мрежата.

Аржентинецът започна блестящо сезона и това е трети негов гол през новата кампания, като той е реализирал всички попадения за Атлетико.

През второто полувреме на терена на „Уанда Метрополитано“ се появи и Луис Суарес, но резултатът остана непроменен до края на мача. По този начин Атлетико продължава да е със 100-процентов актив в Ла Лига.

В друг мач от кръга Реал Сосиедад победи с 1:0 новака Райо Валекано. В герой за баските се превърна звездата и капитан на отбора Микел Оярсабал. Той донесе трите точки на Сосиедад след точно реализирана дузпа в 68-ата минута и по този начин хората на Иманол Алгуасил спечелиха първи точки през сезона, след загубата на "Камп Ноу" от Барселона с 2:4 преди седмица.