2. - Испания
  3. Барса спечели драматично срещу Селта с гол в самия край (ВИДЕО)

Барса спечели драматично срещу Селта с гол в самия край (ВИДЕО)

Каталунците спечелиха с 2:1

Барселона спечели трудно с 2:1 гостуването си на Селта Виго от 25-ия кръг на Ла Лига. Два гола за каталунците вкара Роберт Левандовски. Решаващото попадение полякът наниза от дузпа в добавеното време на срещата. Преди това Яго Аспас вкара дежурния си гол в мрежата на каталунците.

След успеха Барселона събра 54 точки и се намира на третото място в класирането, докато Селта Виго е 17-и с 20.

В 10-ата минута беше отправен първия точен удар в мача. Ламин Ямал стреля, но не затрудни Висенте Гуаита.

Отговорът на Селта беше мигновен. Яго Аспас намери Странд Ларсен в наказателното поле. Той стреля, но Марк-Андре тер Стеген се намеси рутинно.

Към средата на първата част Барса създаде нова опасност за вратата на домакините. Ламин Ямал свали към Педри. Той продължи към Витор Роке, който обаче беше изпреварен, преди да може да отправи удар.

В самия край на първата част каталунците излязоха напред в резултата. Ямал комбинира с Роберт Левандовски. Полякът много добре пое топката и с тежък удар не остави шансове на вратаря.

Малко след почивката Селта организира много стойностна атака, с която възстанови равенството. Странд Ларсен и Оскар Мингеса отиграха с пета. Яго Аспас овладя и стреля. Получи се рикошет в крака на Жул Кунде и топката влетя в мрежата. Така 36-годишният таран за 11 път в своята кариера порази мрежата на Барса. „Блаугранас“ са му любимия съперник за отбелязване.

В 72-рата минута Жоао Кансело си освободи пространство за изстрел и отправи мощен такъв, но Карл Старфелт блокира с глава.

Десетина минути преди края Кансело центрира опасно в наказателното поле. Нуньес обаче изпревари Левандовски, преди да стане много опасно.

В 3-тата минута от добавеното време Барса получи правото да изпълни дузпа. Фран Белтран изрита Ямал и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Роберт Левандовски, чийто удар беше спасен от Гуаита. Вратарят обаче не беше на голлинията и дузпата трябваше да бъде пребита. Левандовски стреля в същия ъгъл и този път беше безкомпромисен.

В следващия кръг от шампионата Барселона посреща Хетафе, докато Селта гостува на Кадис в много важен за битката за оцеляване мач.

В по-ранния мач от съботната програма на Ла Лига Осасуна се наложи с 2:0 срещу Кадис с головете на Анте Будимир.

В Мадрид: Атлетико изгони Жоао Феликс