Хетафе измъкна трите точки от Реал Сосиедад в добавеното време (+ВИДЕО)

Два гола на Абдул Йода осигуриха победата на гостите от Мадрид

Хетафе измъкна три точки от гостуването си на Реал Сосиедад в 8-ия кръг на Примера след два късни гола на Абдул Йода. Домакините поведоха в 82-ата минута чрез Пабло Ервиас, но голове на Йода (90`; 90+4`) донесоха победата за гостуващия тим.

Сосиедад владееше повече топката през двубоя, но натискът на домакините срещна добре организираната защита на Хетафе. В 30-ата минута силен удар на Карлос Вела срещна десния страничен стълб на вратата на гостите.

Головете в срещата паднаха в последните десет минути на двубоя. След многоходова атака на дясното крило Вела получи пас с петичка от свой съотборник и направи прострелно центриране в малкия пеналт, което бе засечено от Пабло Ервиас за 1:0.

В 90-ата минута обаче французинът Абдул Йода възстанови равенството със страхотен удар от дистанция. В четвъртата минута на добавеното време Самир успя да преодолее защитник на домакините и остана сам срещу вратаря Зубикарай, но не пробва удара си, а извади към непокрития Абдул Йода, който на празна врата направи 2:1.