2. - Испания
  3. Кадис шокира Атлетико (Мадрид) и мечтае за спасението (ВИДЕО)

Кадис шокира Атлетико (Мадрид) и мечтае за спасението (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до категоричен успех с 2:0

Кадис се наложи с 2:0 над Атлетико Мадрид у дома в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Така малката „жълта подводница“ събра 22 точки на 18-ото място, на 2 от спасителния бряг. „Дюшекчиите“ пък са четвърти с 55.

Домакините от Андалусия излязоха напред в резултата след 24 минути игра. Рубен Собрино врътна топката към Хуанми, който от близка дистанция стреля с глава и прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

Три минути по-късно Атлетико можеше да стигне до изравнително попадение, след като Самуел Лино си освободи пространство за удар и шутира под напречната греда, но Херемиас Ледесма реагира блестящо и спаси.

В 64-ата минута Кадис отбеляза и второ попадение, с което на практика отказа Атлетико. Хавиер Ернандес намери Хуанми в наказателното поле, а той засече центрирането с удар по земя и прати топката в горния десен ъгъл за 2:0.

В 73-ата минута Атлетико Мадрид опита да върне едно попадение, след като Маркос Йоренте скочи най-високо в наказателното поле, за да засече центриране, но ударът му в долния десен ъгъл бе спасен от Ледесма.

В Мадрид: Атлетико изгони Жоао Феликс