Меси стана от пейката и реши сложна задача за Барса (ВИДЕО)

Каталунците записаха успех с 3:1 над Леганес

Барселона записа седма поредна победа в Примера, след като се наложи с 3:1 над Леганес на „Камп Ноу”. С основна заслуга за трите точки отново бе Лионел Меси, който бе на резервната скамейка през първото полувреме, но в 65-ата минута влезе в игра и вдъхнови съотборниците си, като отбеляза и един от головете. Дембеле откри в 32-ата, а Брайтуайт изравни в 57-ата. Суарес даде отново преднина на Барса в 71-ата, а брилянтна комбинация на Алба и Меси завърши с безпощаден удар на аржентинеца във втората минута на добавеното време. Барселона е едноличен лидер в класирането с 46 точки след 20 изиграни мача, следван от Атлетико Мадрид с 41 и Реал Мадрид с 36. Леганес остава на 14-о място с 22 точки.

Първите 45 минути от двубоя минаха под диктовката на домакините, които имаха няколко много добри възможности, но отбелязаха само един гол. Леганес пък записа само един точен удар до почивката.

В 9-ата минута Дембеле направи мощен пробив в половината  на гостите, влезе в наказателното поле, където вратарят Куеяр излезе да скъси ъгъла, но французинът извади топката назад – там обаче нямаше негов съотборник, за да я прати в опразнената врата.

Ен-Несири направи добър пробив в 21-ата, в една от редките атаки на Леганес, но успя да спечели само корнер за своя тим.

Три по-късно Жорди Алба подаде по земя на Суарес, след което уругваецът отправи мощен шут от линията на наказателното поле, но прекалено неточно.

Отбраната на Леганес се пропука фатално в 32-ата. Пике започна атака на Барса покрай страничната линия, преодолявайки двама, Аленя продължи нападението с пас за Дембеле. Французинът направи двойно с Алба и с прецизен удар по земя прати в страничния стълб, след което и в мрежата – 1:0.

В 41-ата Суарес имаше претенции за дузпа, които бяха подминати от рефера, а в 45-ата комбинация на Дембеле и Коутиньо завърши с неточен удар на бразилеца.

След почивката Барса отново бе по-активният тим в атака. В 48-ата Коутиньо бе близо да удвои, но прати на сантиметри от страничната греда.

В 57-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Жорди Алба не успя да изчисти топка насочена за Ен-Несири, който от аутлинията извади за Брайтуайт и датчанинът от малка дистанция не сгреши.

Попадението принуди Валверде да вкара Лионел Меси в игра в 65-ата, който до този момент бе на резервната скамейка. Само няколко минути след влизането на аржентинската звезда, Дембеле получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително.

В 71-ата минута домакините стигнаха до втори гол след изключително дискусионна ситуация. Меси нанесе страхотен удар на метри от дъгата на пеналта, но Куеяр спаси с една ръка. В този момент връхлетя Суарес и направи добавка, но  вратарят на Леганес се бе изправил и опитваше да избие топката. Гостите искаха да бъде свирено нарушение срещу стража. Реферът Рикардо Де Бургас се консултира и с видеоповторенията, след което зачете гола.

В добавеното време, което бе седем минути, домакините стигнаха и до трети гол. Жорди Алба и Лионел Меси за пореден път показаха перфектен синхрон и след отлично двойно в наказателното поле аржентинецът заби за трети път топката в мрежата зад Куеяр, оформяйки крайния резултат.