ОБЗОР: Сарагоса изхвърли Майорка, Севиля се справи с Леванте (РЕПОРТАЖИ)

Осасуна се измъкна след продължения за Купата на Испания

Сарагоса стана първият отбор, класирал се на 1/8-финал в турнира за Купата на Испания. Тази вечер втородивизионният тим елиминира елитния Майорка с убедителна победа с 3:1 в своя полза.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме. Домакините поведоха с 3:0 след точни изстрели на Алекс Бланко в 48-ата, Хавиер Пуадо в 54-ата и Мигел Линарес в 75-ата минута. Почетното попадение за гостите реализира Алекс Фебас в 85-ата минута.

На крачка от отпадане бе и друг елитен тим Осасуна. Възпитаниците на Ягоба Арасате губеха с два гола от третодивизионния Рекреативо, но успяха да направят обрат и да продължат напред след продължения.

Рекреативо поведе с 2:0 през първото полувреме след гол на Хорхе Морсийо в 13-ата и автогол на Факундо Ронкаля в 45-ата минута. През втората част Осасуна изравни с попадения на Дарко Брашанац в 76-ата и Есекиел Авийя в 83-ата минута. В продълженията гостиет стигнаха и до успеха след точен изстрел на Иниго Перес в 111-ата минута.

Репортажи от срещите можете да видите ТУК

Севиля победи Леванте в мач от 1/16-финалите за Купата на Краля. Точни за андалуският клуб бяха Фернандо (13), Лукас Окампос (46) и Оливер Торес (78). За валенсианци се разписа Дуарте (31).
Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)